Produktów do brwi jest mnóstwo. Ale brew pozorom można mieć problem z wybraniem tego odpowiedniego. Prawda jest jednak taka, że wcale nie musicie ograniczać się do jednego, a zmieniać je wedle upodobań i eksperymentować. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie Wam zależy. Do codziennego, delikatnego makijażu spokojnie możecie sięgnąć po kosmetyk, którym zaledwie kilkoma ruchami osiągniecie zadowalający rezultat. W przypadku wieczornego looku warto pozwolić sobie na nieco więcej, a poza tym zapewnić też większą trwałość, więc przynajmniej dwa produkty będą mile widziane. Jakie więc są dostępne i będą najlepsze?

Najlepsze produkty do brwi: kredka do brwi

Kredka to brwi to kosmetyk, którym bez problemu wypełnicie całe brwi, ale przed wszystkim dorysujecie brakujące włoski, zwłaszcza na końcu i na początku brwi. Kredką możecie stopniować efekt, w zależności od tego, czego oczekujecie. Na pewno kredką najprościej będzie uzyskać najbardziej naturalny efekt. Kredki do brwi mają różne aplikatory. Prosty aplikator pozwoli Wam łatwiej uzupełnić brwi. Z kolei ścięty aplikator - wypełnić je w całości. Kolorów na rynku dostępnych jest mnóstwo, więc problemu z wybraniem odpowiedniego odcienia nie powinno być problemu. Na przykład znana ze świetnych produktów do Brwi marka Benefit ma w swojej ofercie nawet 12 różnych opcji kolorystycznych. Co jeszcze? Naszym zdaniem najlepiej zaopatrzyć się w produkt ze szczoteczką do blendowania.

Zobacz także: Jak dopasować kształt brwi do twarzy? Zapytaliśmy eksperta o najlepszą metodę

Kosmetyki do brwi: mascara do brwi żel

Mascara do brwi to nic innego jak żel, który nadaje brwiom objętości. Co ciekawe, wspomniana już marka Benefit jako pierwsza prowadziła na rynek tego typu produkt. Mascara do brwi daje szybki efekt i można jej używać solo lub łączyć z innymi kosmetykami, na przykład kredką do brwi.

Najlepsze produkty do stylizacji brwi: pomada do brwi

Pomada do brwi to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych produktów do stylizacji brwi. Daje trwały, a jeżeli Wam zależy - bardzo mocny efekt. Charakteryzuje się mocną pigmentacją i kremowo-żelową konsystencją. Na rynku jest wiele produktów wodoodpornych i o przedłużonej trwałości. To, na co warto zwracać uwagę przy zakupie pomady do brwi, to pędzelek w komplecie. A także to, w jaki sposób używać pomady. Hanna Jakubowska, National Brow Artist marki Benefit radzi, by rozpoczynać makijaż od końca brwi, a następnie wrócić na ich początek. Dzięki temu nie pozostawimy zbyt wiele produkty na samym początku brwi, przez co efekt nie będzie zbyt mocny, a co za tym idzie - nienaturalny. O tym samym Hania sugeruje pamiętać podczas aplikacji cieni do brwi. Brow Artist Benefit zdradziła nam także, że w ofercie marki znajduje się idealny odcień dla właścicielek rudych brwi. To totalna nowość, czyli odcień 2.75.

Kosmetyki do brwi: żel do brwi

Żel do stylizacji brwi utrwali każdy rodzaj brwi. Można go używać solo - jeśli macie gęste brwi chcecie je podkreślić, zlikwidować "pierzastość". Ale żel połączycie bez problemu z każdym innym kosmetykiem, na przykład kredką, uzyskując efekt objętości. Jak mówi nasza zaprzyjaźniona ekspertka od makijażu brwi, żel to taki lakier do brwi. I zdradziła nam również trick, jaki stosuje wiele makijażystek. Żel do brwi możecie wykorzystać do tzw. baby hair, czyli niesfornych włosków przy czole, pojawiających się choćby przy związywaniu włosów w kucyk czy kok. 

Zobacz także: Najlepsze żele do brwi od 11 zł

Zobacz także:

Najlepsze produkty do brwi: cienie do brwi

Do rozprowadzenia tego produktu będziecie potrzebować szczoteczki oraz gąbeczki. Zwróćcie więc uwagę na to, czy na pewno jest w zestawie. Podobnie jak pomada, cienie do brwi są bardzo wydajne. A przy okazji naprawdę proste w użyciu, umożliwiające stopniowanie efektu. Jednak w porównaniu z pomadą, to ona da mocniejszy rezultat.

Kosmetyki do stylizacji brwi: baza do brwi

Baza do brwi to często również odżywka do brwi. Jak mówi Hania Jakubowska, jak już ktoś zacznie używać tego produkty, będzie do niego wracać. Bazy do brwi zazwyczaj zawierają proteiny soi - zmiękczające brwi, a także keratyna - wzmacniającą włoski. Bazę czy też odżywkę do brwi możecie stosować albo rano albo na noc. Co daje długotrwałe stosowanie bazy do brwi? Na pewno mniej wypadają i są bardziej podatne na wypadanie. Mało wyraziste albo trudne w okiełznaniu, na całą długość brwi - odczekanie. Na to ulubiony kosmetyk. Albo na noc, aby brwi wzmocnić. Brwi mniej wypadają i są bardziej podatne na układanie.