Jednym z najpopularniejszych trendów beauty jest efekt glossy, zarówno jeśli chodzi o cerę, oczy i usta. Na czym polega? Wylansowana przez Koreanki moda na promienną i świetlistą skórę, która wygląda na wilgotną, jest efektem odpowiedniej pielęgnacji (na którą Azjatki kładą duży nacisk) oraz rozświetlenia cery kosmetykami. Wygładzona i mocno nawilżona skóra w ekstremalnej wersji przypomina taflę szkła, stąd określenie glass skin. Popularny jest również efekt mokrej powieki, uzyskany za pomocą przezroczystych błyszczyków. Niezależnie od tego, czy chcecie malować nimi powieki czy usta, podpowiadamy, gdzie kupicie najlepsze kosmetyki tego typu, rekomendowane przez redaktorki i internautki.

Przezroczyste błyszczyki – podpowiadamy, gdzie kupicie najlepsze

Po perfekcyjnie podkreślonych i zmatowionych ustach, które wylansowała Kylie Jenner i Kim Kardashian, przyszedł czas na makijaż z efektem tafli lustra. Celebrytki, nie tylko z klanu Kardashian-Jenner, przekonały się do maksymalnie nawilżonych, sprawiających wrażenie wilgotnych ust. Kendall Jenner, Hailey Bieber, Zendaya czy Bella Hadid noszą je do rozświetlonego makijażu, ale niektóre dziewczyny przełamują błyszczącymi ustami matowy make up.

5 sposobów, aby uzyskać efekt glow skin. Kluczem jest oczyszczanie >>>

Jednym z najpopularniejszych produktów tego typu na Instagramie jest Lip Gloss amerykańskiej marki Glossier. Internautki są zachwycone efektem i trwałością transparentnego błyszczyka (który występuje w wersji z drobinkami i w kolorze czerwonym. Niestety brand nie wysyła kosmetyków do naszego kraju, ale na polskim rynku istnieje wiele różnych alternatyw. Jedną z nich jest błyszczyk Pure Color Envy Oil-Infused Shine od Estée Lauder. Jeśli chodzi o tańsze opcje, internautki są zgodne co do rekomendacji błyszczyków, które kupicie w popularnych drogeriach. Wśród najczęściej polecanych znajdują się takie marki jak: Golden Rose, Lovely i Essence. Sprawdźcie w galerii najlepsze przezroczyste błyszczyki.