Kreatywność projektantek i projektantów mody objawia się na każdym etapie tworzenia kolekcji. Fasony, materiały, kolory i wzory – każdy z nich ma szansę sprawić, że dane ubranie lub dodatek stanie się największym przebojem sezonu. Na liście głównych trendów na jesień-zimę 2022/2023 wcale nie koniec. Właściwie każde zagadnienie zasługuje na osobny temat, bo moda jest coraz bardziej różnorodna i daje ogromne możliwości do wyrażania siebie, a nie grzecznego podążania za z góry ustalonymi trendami. Świetnie widać to chociażby patrząc na najmodniejsze wzory na jesień-zimę 2022/2023. Poniżej czeka 5 najpopularniejszych printów, które z wybiegowych kolekcji z łatwością można przenieść do codziennych stylizacji. Jeżeli tylko się tego chce.

[Wzory na jesień-zimę 2022/2023]: Krata

Krata to wzór, którym jest stałym elementem nie tylko kolekcji Burberry. W każdym sezonie możemy zobaczyć ją w rozmaitych odsłonach u wielu domów mody. Krata vichy, szkocki tartan, księcia Walii lub szachownica – możliwości jest wiele i projektantki oraz projektanci świetnie zdają sobie z tego sprawę. W kolekcjach na jesień-zimę 2022/2023 nie da się tego ukryć. Kratą vichy inspirują Dior, Ulla Johnson i Christian Siriano. Tartan to propozycja nie tylko od Burbbery. Swój pomysł na nią pokazali Roberto Cavalli i Chanel. Różne kraty są za każdym razem także pewniakiem w kolekcjach sieciówek. Znalezienie zatem ubrań i dodatków z tym printem zawsze jest łatwe.

Burberry Fot. ImaxTree

[Wzory na jesień-zimę 2022/2023]: Kwiaty

Kwiaty na wiosnę i lato nie są niczym odkrywczym i wyraźnie zaakcentowała to Miranda Priestly w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Mimo to ciężko wyobrazić sobie bez takiego nadruku ciepłe miesiące. Projektantki i projektanci mody najwyraźniej chcą, żeby stały się też przełamaniem dla surowego krajobrazu, który będzie towarzyszył jesiennym i zimowym miesiącom. Kwiatowe nadruki pojawiały się w wielu kolekcjach i wszystko wskazuje na to, że będą jednym z przebojów sezonu. Jakie dokładnie są kwiaty na jesień-zimę 2022/2023? Na szczęście różnorodne, więc nie trzeba się w ogóle ograniczać w tym temacie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z pokazów Preen, Roberto Cavalli, Richard Quinn i Carolina Herrera. W temacie kwiatów na jesień i zimę nie rozczarowują także sieciówki, które bardzo poważnie potraktowały te inspiracje.

Carolina Herrera Fot. Imaxtree

[Wzory na jesień-zimę 2022/2023]: Panterka

Zwierzęce wzory nigdy na dobre nie znikają z kolekcji. W każdym sezonie można jednak zobaczyć pewne tendencje, które wskazują na popularność wiodącego printu. Lamparcie cętki, tygrysie pasy, zebra, skóra węża lub krowie łaty. Który z nich pojawiał się najczęściej na wybiegach podczas tygodni mody? Wzorem na jesień-zimę 2022/2023 bez wątpienia jest panterka. To właśnie cętki lansują Roberto Cavalli, Giambattista Valli i Proenza Schouler. Ich sukienki w panterkę i inne elementy garderoby, które przygotowali na ten sezon, mogą stać się punktem wyjścia do tworzenia własnych stylizacji na jesień i zimę.

Proenza Schouler Fot. Imaxtree

Zobacz także:

[Wzory na jesień-zimę 2022/2023]: Pepitka

Pepitka, psi ząbek, kurza stopka – niezależnie od nazwy ten charakterystyczny wzór wraca dość często. Tym razem nie jest inaczej. Znana i lubiana pepitka na jesień-zimę 2022/2023 została jednak przedstawiona w dość oryginalny sposób. Zamiast najbardziej klasycznej wersji w czarno-białej wersji kolorystycznej (choć tej nie zabrakło u Versace), pojawiła się cała feeria barw. Szukając modnych ubrań w pepitkę nadal można trzymać się klasyki lub postawić na taką właśnie zaskakująca odmianę. Inspiracji w tym temacie nie brakowało. Wystarczy zobaczyć, co w swoich kolekcjach zaprezentowali Versace, Coach i Kim Shui.

Versace Fot. Imaxtree

[Wzory na jesień-zimę 2022/2023]: Esy-floresy

Niektóre nadruki zaprezentowane na ubraniach na jesień-zimę 2022/2023 pokazują, że projektantki i projektanci mody popuścili wodze fantazji. Zamiast malować na tkaninach konkretne kwiaty, kraty lub pasy, woleli nadrukować na nie niekontrolowane esy-floresy. Fantazyjne mazaje i wielobarwne zygzaki to wyraz kreatywności, który zawsze przyciąga spojrzenia. W których kolekcjach widać to na pierwszy rzut oka? Wystarczy zapoznać się z projektami Chloe, Tory Burch i Roksanda. Prawdziwa eksplozja wzorzystych propozycji.

Roksanda Fot. Imaxtree