Nie możecie się doczekać Bożego Narodzenia 2019? My również! Znamy jednak kilka sposobów na to, aby umilić sobie ostatnie tygodnie przed świętami. Pierwsze dni grudnia za nami, a to znaczy, że oficjalnie możecie zacząć oglądać świąteczne filmy, posłuchać Last Christmas(wiedzieliście, że hit Wham! ma już 35 lat?), albo innych piosenek ze słowem Christmas w tytule. A jak spędzić wieczór z przyjaciółmi lub rodzinny weekend? Zabierzcie swoich bliskich na jarmark bożonarodzeniowy! Zjecie tam pyszne pierniki, wypijecie grzane wino i (przede wszystkim!) poczujecie klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Które jarmarki są warte uwagi? Oto nasz subiektywny ranking.

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie

Jarmarki bożonarodzeniowe w Berlinie to temat na osobny artykuł. W stolicy naszych zachodnich sąsiadów znajdziecie ich bowiem kilkadziesiąt. Ale tym najpopularniejszym, a zarazem najczęściej polecanym w przewodnikach turystycznych jest Gendarmenmarkt. Dlaczego zasługuje na miano wyjątkowego? Odwiedzając Gendarmenmarkt, możecie zaopatrzyć się w niepowtarzalne ozdoby świąteczne i spróbować lokalnych potraw. Jeżeli marzycie o pięknych zdjęciach z tego świątecznego miasteczka, wejdźcie na wieżę pobliskiego kościoła, a następnie zapozujcie na tle kolorowych stosik i namiotów. Wyjątkowe wspomnienia gwarantowane!

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie

Jeżeli chcecie poczuć magię świąt, koniecznie przejdźcie się na warszawski Barbakan. W ofercie poszczególnych stoisk znajdziecie takie przysmaki, jak grillowany oscypek z żurawiną czy pieczone kasztany. Co więcej, 6 grudnia zostanie otwarte lodowisko na Rynku Starego Miasta. Kto ma ochotę na przejażdżkę wokół Pomnika Syrenki na Starówce?

Prezenty na święta 2019 dla Millenialsów >>>

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Przepięknym i spektakularnym jarmarkiem bożonarodzeniowym mogą pochwalić się również mieszkańcy Wrocławia. Świąteczne miasteczko, które znajduje się na Rynku stolicy Dolnego Śląska, robi ogromne wrażenie. Natomiast przygotowane przez jego organizatorów atrakcje, panująca tam atmosfera, a także kramy ozdobione tysiącami światełek sprawiają, że chcemy odwiedzać wrocławski jarmark bożonarodzeniowy każdego roku!

Jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu

Jarmark bożonarodzeniowego w Strasburgu jest jednym z najstarszych w Europie. Jego historia sięga 1570 roku. Brzmi imponująco, prawda? Christkindelsmärik, czyli Targ Dzieciątka Jezus, co roku przyciąga do Strasburga miliony turystów. Mimo tego, że stragany znajdują się „tylko” na Placu Katedralnym, w świąteczną krainę zamienia się całe miasto. Odwiedzając jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu, możecie spróbować regionalnych specjałów, znaleźć wyjątkowe prezenty dla bliskich, jak również poznać tradycje świąteczne Alzacji. A te są naprawdę niezwykłe.

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze

Kolejny jarmark bożonarodzeniowy warty uwagi, to ten, który mieści się na Rynku Staromiejskim w Pradze. Choinka stojąca w centrum świątecznego miasteczka wygląda naprawdę imponująco! Natomiast wigilijne przysmaki kuszą swoim wyglądem, a także… zapachem. Jeśli w ciągu najbliższych kilku tygodni zdecydujecie się na weekendowy wypad do Pragi i znajdziecie się w okolicach Rynku Staromiejskiego, koniecznie spróbujcie trdelnika. Co to za specjał? Trdelnik jest ciastem drożdżowym z cukrem lub cynamonem, które tradycyjnie nawija się na cienkie walce i opala nad ogniem. To absolutna gratka dla fanów wszelkich słodyczy!

Jaki film świąteczny najlepiej pasuje do waszego znaku zodiaku? >>>