Święta coraz bliżej. Najwyższa pora kupić ostatnie prezenty dla bliskich, upiec pierniczki, posprzątać i udekorować mieszkanie, a także „ubrać” choinkę. Jak można umilić sobie przygotowania do wigilijnej kolacji? Podczas sprzątania czy dekorowania możesz „odpalić” playlistę z największymi hitami świątecznymi, a gotując (i robiąc w przerwach od obowiązków) możesz obejrzeć filmy w klimacie gwiazdki albo… reklamy świąteczne. Co roku popularne marki przygotowują je z niezwykłą starannością. Krótkie wideo komercyjne wzruszają, bawią, w niektórych przypadkach także edukują i przypominają o tym, co najważniejsze w święta. W 2020 nie mogło być inaczej. Oto najpiękniejsze naszym zdaniem reklamy świąteczne. 

Najpiękniejsze reklamy świąteczne – te filmy bawią i wzruszają

IKEA słynie z niezwykle trafnych i aktualnych reklam (nie tylko) świątecznych. W tym roku firma zwróciła uwagę na problem, który dotyczy każdej i każdego z nas, jakim jest marnowanie jedzenia. Obok tego 60-sekundowego filmu naprawdę nie można przejść obojętnie! 

Reklama świąteczna IKEA daje do myślenia! Firma zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia >>>

Ogromne emocje wzbudziła również reklama świąteczna Amazon, która bezpośrednio nawiązuje do obecnej sytuacji na świecie. Jej główną bohaterką jest nastoletnia uczennica szkoły baletowej. Dziewczyna została gwiazdą świątecznego show, które niestety musiało zostać odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Film jest niesamowicie wzruszający i zwraca uwagę na wyjątkowe relacje z bliskimi. 

Temat koronawirusa pojawia się również w reklamie świątecznej Zalando, ale w dość nieoczywisty sposób. Platforma sprzedażowa przekonuje bowiem, że już wkrótce wszystko wróci do normy, a my znów będziemy mogli się do siebie przytulać. Uścisk z ważną dla nas osobą ma niesamowitą moc!

Z okazji tegorocznych świąt znane marki oraz firmy przypominają nam również o tym, co najważniejsze, czyli o relacjach z bliskimi. Coca-cola zwróciła uwagę na piękną relację dziecko – rodzic (co więcej, wyreżyserował ją Taika Waititi), Disney ukazuje nam niesamowitą historię starszej kobiety oraz jej dorastającej wnuczki, natomiast Milka przypomina, że wyjątkowi ludzie są wokół nas na co dzień i zachęca do tego, by podarować im odrobinę uwagi. 

Najpiękniejsze reklamy świąteczne 2020 możesz obejrzeć w naszej galerii (na górze strony). Przed krótkimi „seansami” radzimy jednak zaopatrzyć się w chusteczki.