Jeśli po kostium kąpielowy najczęściej biegniecie do pierwszej lepszej sieciówki, może w tym roku warto odrzucić stare zwyczaje i zobaczyć, co do zaoferowania mają rodzime marki? Zwłaszcza, że naprawdę jest w czym wybierać. A wśród polskich marek, które oferują stroje kąpielowe jest nawet kilka, które skupiają się właśnie na nich. I robią to naprawdę dobrze! Wyróżniając się na rynku nie tylko doskonałą jakością, ale i oryginalnym designem. Co nie znaczy, że czegoś dla siebie nie znajdą miłośniczki klasyki. Czarne kostiumy kąpielowe jednoczęściowe oraz bikini również znajdziecie wśród propozycji z polską metką. 

Stroje kąpielowe: Polskie marki only! 

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie znacie marki BODYMAPS, najwyższa pora nadrobić zaległości. Założona kilka lat temu przez Ewę Stepnowską specjalizuje się właśnie w strojach, a w swojej ofercie ma zarówno kostiumy dwu- jak i jednoczęściowe (z przewagą tych ostatnich). W dodatku na każdą sylwetkę, bo projektantka wyznaje zasadę, że piękno nie ma rozmiaru. Ani wieku. Najlepszy dowód? W kampaniach promocyjnych Bodymaps zamiast modelek (albo obok, zależnie od pomysłu na sesję) występują „normalne dziewczyny” – najczęściej zadowolone klientki marki, które często pozują wspólnie ze swoimi mamami. I wszystkie w strojach kąpielowych tej polskiej marki wyglądają zjawiskowo! To zasługa świetnych krojów kostiumów. 

 Jeżeli bliższe waszemu sercu są bardziej streetwearowe klimaty, polecamy stroje kąpielowe polskiej marki  PLNY LALA. Wyróżniają się multikolorowymi wzorami (np. w szachownicę czy paski) i charakterystycznymi nadrukami z zabawnymi hasłami. Rewelacyjne kostiumy znajdziecie też w ofercie marki MUUV. Kochamy je za stonowaną kolorystykę (biel, czerń, musztarda, pudrowy róż) i za porządne wykonanie – z miękkiej prążkowanej dzianiny (ale nie tylko). Sprawdzą się zarówno na Bali, jak i na Mazurach. I będą zbierać komplementy za sprawą wysmakowanych detali. Strojów kąpielowych szukajcie także w kolekcjach polskich marek, takich jak Makota Swim czy Drive Me Bikini. Co roku kilka nowych modeli wypuszcza także bieliźniana marka Undress Code, którą kochają zarówno polskie gwiazdy, jak i paryskie it-girls!Najciekawsze naszym zdaniem modele znajdziecie w naszej galerii. 

Stroje kąpielowe: Polskie marki sieciowe

A co jeśli jednak sieciówka? W kwestii strojów kąpielowych polskie marki sieciowe także mają coś do zaoferowania. Zajrzyjcie choćby do Reserved, gdzie kategoria „swimwear” jest naprawdę rozbudowana. Coś dla siebie znajdą także przyszłe mamy – w najnowszej kolekcji marki jest kilka strojów kąpielowych dla kobiet w ciąży. Nie tylko czarnych, ale i w bardziej soczystych kolorach! 

Fajne stroje kąpielowe znajdziecie też w Mohito oraz CCC (Sprandi). Naprawdę jest w czym wybierać.