Co roku na podstawie tego, jakie imiona rodzice najchętniej wybierali dla swoich pociech, tworzy się prognozy na przyszłość. Jeśli chodzi o 2017 rok, na szczytowych pozycjach były takie imiona jak Olivia, Julia, Antoni i Harry, choć nie zabrakło także rodziców z większą fantazją – maluch z Zawiercia na cześć założyciela Biedronki otrzymał imię Jeronimo Martin.

ZOBACZ TAKŻE: Zastanawiacie się nad powiększeniem rodziny, ale bez przekonania? Okazuje się, że dziecko to wcale nie najlepsza opcja dla wszystkich >>>

Jakie imiona dla dzieci będą najpopularniejsze w 2018 roku?

Po fali popularności klasycznych imion w poprzednich sezonach przyszedł czas na zmiany. Na podstawie danych z poprzednich lat prognozowano, że w 2018 większość maluchów otrzyma obco brzmiące imiona, zwłaszcza, że tej kwestii zmieniły się przepisy. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie wspomnianymi Urząd Stanu Cywilnego zdecydował się dopuścić taką możliwość, pod warunkiem jednak, że imię nie wzbudza negatywnych skojarzeń i nie jest wulgarne. Ale tu kolejne zaskoczenie. Wbrew tym założeniom rodzice po raz kolejny dowiedli, że ich wyobraźnia nie poddaje się tak łatwo schematom – moda modą, ale nie wszystko da się łatwo przewidzieć.  

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2018 roku 

Emma, Charlotte, Sadie, Violet, Kennedy, Savanna, Penelope, Victoria, Ellie, Hazel – tak typowano pod koniec ubiegłego roku. Zamiast tego w pierwszym półroczu bieżącego powitaliśmy na świecie najwięcej dziewczynek, które nazwano Zuzanna, Julia i Zofia, czyli klasyka znowu górą. Poza ścisłą dziesiątką pojawiły się także m.in.  Aleksandra, Wiktoria i Natalia, za to najmniejszą sympatią cieszyło się imię Elżbieta. Pełna lista najchętniej wybieranych imion dla dziewczynek w 2018 roku wygląda następująco:

1. Zuzanna

2. Julia

3. Zofia

4. Maja

5. Hanna

6. Lena

7. Alicja

8. Maria

9. Amelia

10.  Oliwia

A jak sprawa ma się z popularnymi imionami męskimi?

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2018 roku 

Jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona dla chłopców w pierwszej połowie 2018 roku, także jest klika zaskoczeń. To wcale nie, jak przewidywano, Finn, Jack, Olive, Theodore, Dylan, Corin, Adam, czy Alexande skradli serca świeżo upieczonych rodziców (choć ten ostatni był najbliżej). Statystyki wskazują, że analogicznie do wspominanej tendencji dotyczącej dziewczynek, w tym roku prym wiodą takie imiona jak Antoni, Jakub i Jan (czyli znowu tradycyjnie), a pierwsza dziesiątka najpopularniejszych męskich imion wygląda następująco:

1. Antoni

2. Jakub

3. Jan

4. Szymon

5. Aleksander

6. Franciszek

7. Filip

8. Wojciech

9. Mikołaj

10. Kacper

Za to statystycznie najmniej rodziców nazwało swojego syna Norbert. Jak się zapatrujecie na takie typy najpopularniejszych imion dla dzieci w 2018 roku? Wolicie klasykę, czy raczej coś bardziej nowoczesnego?

ZOBACZ TAKŻE: Zwlekacie z decyzją o dziecku? Oto dlaczego nie trzeba się spieszyć! >>>