Każdy ma swoje ulubione produkcje na Netflixie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że są to jednocześnie najpopularniejsze produkcje na platformie, czyli te, które cieszą się największą oglądalnością. Netflix podzielił się właśnie takim zestawieniem 10 najchętniej oglądanych seriali i 10 równie popularnych filmów z okresu od października 2018 do września 2019 roku, biorąc pod uwagę te obrazy, które zostały obejrzane w co najmniej 70 procentach. Obecność większości tytułów w tym podsumowaniu zupełnie nas nie dziwi, ponieważ sami dołożyliśmy się do ich świetnych wyników.

Najpopularniejsze seriale na Netflixe

Niekwestionowanym zwycięzcą rankingu najchętniej oglądanych seriali Netflixa jest Stranger Things. W wyżej wspomnianym okresie zdobył on aż 64 mln odtworzeń. Produkcja, za którą stoją bracia Ross i Matt Duffer, doczekała się do tej pory trzech sezonów, z czego pierwszy ujrzał światło dzienne w 2016 roku, a ostatni latem tego roku. Wiemy już, że losy bohaterów będą kontynuowane, choć już nie w Hawkins. W głównych rolach powrócą oczywiście najważniejsze postacie, dzięki którym Millie Bobby Brown czy Finn Wolfhard to dzisiaj najpopularniejsze nastolatki w branży filmowej.

Na drugim miejscu z 45 mln odtworzeni uplasował się serial The Umbrella Academy. To produkcja, która powstała na podstawie komiksu o tym samym tytule. Jego twórcami są Gerard Way, lider nieistniejącej już grupy My Chemical Romance oraz ilustrator Gabriel Ba. Tytułowa Akademia to siedmioro rodzeństwa, które nie łączą żadne więzy krwi, a postać ekscentrycznego miliardera sir Reginalda Hargreeve’a, który postanawia przygotować swoje pociechy do misji ocalenia świata. Powstaje właśnie 2. sezon. Na podium załapał się także najpopularniejszy hiszpański serial, czyli Dom z papieru. Historia złodziei, którzy pod przewodnictwem tajemniczego Profesora w 1. i 2. Sezonie napadają na madrycką mennicę, a w 3. Bank Hiszpanii, zdobyła serca widzów na całym świecie. Kolejnych sześć najchętniej oglądanych tytułów, to Ty (40 mln odtworzeni), Sex Education (40 mln odtworzeń), Nasza planeta (33 mln odtworzeń), Niewiarygodne (32 mln odtworzeń), Już nie żyjesz (30 mln odtworzeń), Jak nas widzą (25 mln odtworzeń) oraz Szkoła dla elity (20 mln odtworzeń).

Zobacz także: Na co do kina w październiku? 6 filmów, które trzeba zobaczyć

Najchętniej oglądane filmy na Netflixie

W zestawieniu najchętniej oglądanych filmów Netflixa króluje Nie otwieraj oczu. Apokaliptyczny thriller z Sandrą Bullock w roli głównej, w którym jedynym sposobem na przetrwanie są zamknięte oczy, obejrzano 80 mln razy. Na drugim miejscu znalazła się komedia z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem Zabójczy rejso małżeństwie, które musi rozwikłać zagadkę śmierci miliardera. Odtworzono go 73 mln razy. Trzecią najchętniej oglądaną produkcją jest Potrójna granica z iście gwiazdorską obsadą. Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Garett Hedlund i Pedro Pascal, czyli pięciu żołnierzy próbuje okraść mafijnego bossa. Ich przygody do tej pory obejrzano 52 mln razy. Czwarte miejsce należy do Wynajmij sobie chłopaka z Noah Centineo w roli głównej (48 mln odtworzeń), piąte do Wysokiej dziewczyny (41 mln odtworzeń), a kolejne pozycje w rankingu to The Gighwaymen (40 mln odtworzeń), Sekretna obsesja (40 mln odtworzeń), Chyba na pewno ty (32 mln odtworzeń), Mamusie bez synów (29 mln odtworzeń) i FYRE: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła (20 mln odtworzeń). Warto podkreślić, że są to oryginalne produkcje Netflixa.

Zobacz także: Idealne filmy na jesienne wieczory. Co warto zobaczyć?