Najseksowniejsze polskie aktorki filmowe, telewizyjne i teatralne

Czym charakteryzują się najseksowniejsze polskie aktorki? Przede wszystkim charyzmą, talentem, hipnotyzującymi występami oraz niezwykłą energią, którą przekazują nam ze sceny i ekranu. Mimo że wiele aktorek w polskim kinie i teatrze bez wątpienia spełnia wszystkie te warunki, udało nam się wybrać kilka z nich, które najbardziej skradły nasze serca poprzez świetną grę aktorską. 

Najseksowniejsze polskie aktorki, które uwodzą nas swoją charyzmą na ekranie, to między innymi: 

 • Marta Żmuda-Trzebiatowska 
 • Alicja Bachleda-Curuś 
 • Edyta Herbuś 
 • Aleksandra Szwed 
 • Agnieszka Włodarczyk 
 • Weronika Książkiewicz 
 • Izabella Miko 
 • Natasza Urbańska     

Najseksowniejsze polskie aktorki - Alicja Bachleda-Curuś 

Alicja Bachleda-Curuś to bez wątpienia jedna z najseksowniejszych polskich aktorek. Po raz pierwszy wystąpiła publicznie już w wieku 6 lat - jako dziecko była związana ze Studiem Teatru Muzyki i Tańca Elżbiety Armatys. Momentem przełomowym jej kariery była rola Zosi w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy. 

Bachleda-Curuś to jedna z kilku polskich aktorek, którym udało się zrobić karierę za granicą. Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich. 

W 2007 roku zagrała w amerykańskim filmie sensacyjnym „Handel”. W 2009 roku dostała główną rolę w produkcji „Ondine” Neila Jordana. Polska aktorka zagrała u boku znanego na całym świecie Colina Farrella. Na planie Alicja i Colin zapałali do siebie uczuciem, którego owocem jest syn Henry Tadeusz, który marzy o karierze aktorskiej. Ostatnio zrobił furorę na Oscarach, kiedy pojawił się u boku ojca na czerwonym dywanie. 

Najseksowniejsze polskie aktorki - Marta Żmuda-Trzebiatowska 

Marta Żmuda-Trzebiatowska jest przez wiele osób uważana za jedną z najseksowniejszych polskich aktorek. Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 2008 roku, rolą w popularnej komedii romantycznej „Nie kłam, kochanie”. 

W 2008 roku Żmuda-Trzebiatowska wzięła udział w ósmej edycji programu „Taniec z Gwiazdami” emitowanego na kanale TVN. Aktorce udało się zająć trzecie miejsce. W 2009 roku została nagrodzona Telekamerą Tele Tygodnia w kategorii „Aktorka”.                                                   

Zobacz także:

Najseksowniejsze polskie aktorki - Edyta Herbuś 

Za jedną z najseksowniejszych postaci medialnych w Polsce jest też uważana Edyta Herbuś. Znana aktorka, tancerka i prezenterka telewizyjna zdobyła rozpoznawalność zięki udziałowi w dwóch edycjach programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami” emitowanego na antenie TVN. 

Herbuś równolegle z karierą taneczną realizowała się również w aktorstwie. Rozpoczynała od przyjmowania epizodycznych ról w popularnych, polskich serialach takich jak „Plebania” i „Kryminalni”. W późniejszych latach udało jej się zagrać w „Na Wspólnej”, „Tylko Miłość” i „Klanie”. W 2015 roku zadebiutowała na deskach teatru w spektaklu „Diwa”, a jej występ spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami publiczności i krytyków. 

Najseksowniejsze polskie aktorki - Aleksandra Szwed 

Aleksandra Szwed to polska aktorka, piosenkarka, modelka i prezenterka telewizyjna. Ogólnokrajową popularność przyniosła jej rola Elizy w popularnym serialu telewizyjnym „Rodzina zastępcza” emitowanym na Polsacie. Od tej pory kariera Szwed nabrała tempa, a sama aktorka została jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie. Udało jej się zagrać w produkcjach takich jak: 

 • „Na krawędzi” 
 • „Barwy szczęścia” 
 • „Rodzinka.pl”
 • „Ojciec Mateusz”

W 2008 roku Aleksandra Szwed zwyciężyła w finale drugiej edycji programu TVP2 „Gwiazdy tańczą na lodzie”. W 2010 i 2012 roku wzięła udział w sesjach zdjęciowych do magazynu „Playboy”. 

Najseksowniejsze polskie aktorki - Agnieszka Włodarczyk 

Agnieszka Włodarczyk to utalentowana polska aktorka, piosenkarka i działaczka społeczna. Na scenie zadebiutowała w wieku 14 lat rolą w musicalu „Metro” w warszawskim Studio Buffo. Już w wieku 17 lat zagrała na wielkim ekranie u bogu Bogusława Lindy: dostała główną rolę w filmie „Sara” Macieja Ślesickiego. Mimo tego, że produkcja przyniosła aktorce ogólnopolską rozpoznawalność, jej angaż do roli wzbudził wiele kontrowersji, szczególnie z powodu wielu rozbieranych scen, które zagrała w tak młodym wieku. Oczywiście jedna sprawa to, czy na pewno wszystko odbyło się konsensualnie i w odpowiednich do wieku aktorki warunkach. Druga sprawa, że po części cała ta sytuacja nosiła znamiona slut-shamingu i była przykładem podwójnych standardów: jak zwykle to dziewczyno, kobietom obrywa się w takich sytuacjach a nie mężczyznom, którzy z nimi grają czy wymyślają tego typu sceny.

Włodarczyk wystąpiła w kilkudziesięciu produkcjach telewizyjnych i kinowych. Udało jej się też zagrać w kilku spektaklach Teatru Telewizji. W 2007 roku wygrała pierwszą edycję programu „Jak oni śpiewają” emitowanego na Polsacie. Po wygranej zaczęła realizować się też w branży muzycznej. 

Agnieszka Włodarczyk aktywnie angażuje się w akcje charytatywne, szczególnie działające na rzecz praw zwierząt. 

Najseksowniejsze polskie aktorki - Weronika Książkiewicz 

Kolejną polską aktorką, która uwodzi nas swoim talentem, jest bez wątpienia Weronika Książkiewicz. Na deskach teatru zadebiutowała w 2005 roku, zaraz po ukończeniu studiów na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 

Książkiewicz wystąpiła w kilkudziesięciu docenianych produkcjach filmowych i telewizyjnych, takich jak: 

 • „Powrót do tamtych dni” 
 • „Planeta Singli” 
 • „Prawo miasta”
 • „Ile waży koń trojański?”
 • „BrzydUla”         

W grudniu 2008 roku Książkiewicz pojawiła się na okładce magazynu „Playboy”. W 2022 roku zagrała w serialu kryminalno-komediowym TVN „Herkules”. 

Najseksowniejsze polskie aktorki - Izabella Miko 

Izabella Miko to polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, a także tancerka i modelka. Urodziła się w Łodzi, jednak jako 15-latka wyjechała wraz z matką do Stanów Zjednoczonych. Miko zrobiła tam niemałą karierę. Polska aktorka wystąpiła w wielu znanych filmach, w tym w produkcjach takich jak: 

 • „Straceni” 
 • „Dom Usherów” 
 • „W rytmie hip-hopu 2” 

W 2001 roku brytyjski magazyn ”Maxim” umieścił Izabellę Miko na 48. miejscu listy „100 najgorętszych kobiet świata”. W 2009 roku aktorka wróciła do Polski, a zaraz później dostała angaż w komedii romantycznej „Kochaj i tańcz” u boku Mateusza Damięckiego. Miko aktywnie angażuje się w walkę na rzecz ochrony środowiska, jest założycielką fundacji działającej w tym obszarze o nazwie EkoMiko. 

Najseksowniejsze polskie aktorki - Natasza Urbańska 

Natasza Urbańska to jedna z najseksowniejszych polskich aktorek, tancerek i piosenkarek. Jest laureatką Wiktora oraz nagrody w konkursie Viva!Najpiękniejsi. Od 1993 roku występuje na deskach warszawskiego teatru muzycznego Studio Buffo. Debiut na wielkim ekranie zaliczyła w 1997 roku rolą w komedii „Sztos” w reżyserii Olafa Lubaszenki. Jednak to angaż w popularnym serialu Polsatu „Fala zbrodni”, emitowanym w latach 2005 - 2008, przyniósł aktorce ogólnopolską rozpoznawalność. 

Sprawdź również: Polskie aktorki lat 80’