Śniegu za oknem (przynajmniej na razie) nie widać. Co więcej, jesteśmy pochłonięci pracą i innymi – codziennymi obowiązkami. W związku z tym nie wszyscy zdają sobie sprawy z tego, że do tegorocznych świąt zostało już tylko kilka dni. Tak, tak, dobrze liczysz. Gwiazdka już za pasem. Właśnie dlatego przypominamy największe hity świąteczne – począwszy od Last Christmas przez All I Want for Christmas Is You, a na Jingle Bell Rock kończąc. Odpowiednia muzyka wprowadzi Cię w świąteczny klimat. Poza tym umili wszelkie przygotowania do wigilijnej kolacji, np. sprzątanie, dekorowanie mieszkania, ozdabianie choinki czy kupowanie prezentów dla bliskich. 

Hity świąteczne, których musisz posłuchać

Nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia bez największych hitów świątecznych! Do grona najpopularniejszych utworów tego rodzaju należy Last Christmas. Piosenki świątecznej autorstwa George’a Michalea mogliśmy posłuchać po raz pierwszy w 1984 roku. I chociaż mogłoby się wydawać, że wiemy o niej już wszystko, na jaw wychodzą kolejne fakty oraz ciekawostki związane z procesem jej powstawania. O kilku możesz przeczytać TUTAJ: 5 rzeczy, których (prawdopodobnie) nie wiedziałaś o „Last Christmas” autorstwa George'a Michaela >>>.

Na idealnej playliście ze świątecznymi hitami nie może zabraknąć również All I Want for Christmas Is You autorstwa Mariah Carey oraz jednego z najpopularniejszych utworów Shakin’ Stevens, czyli Merry Christmas Everyone. Jeśli wolisz coś spokojniejszego, bardziej klimatycznego, posłuchaj koniecznie Driving Home For Christmas w wykonaniu Chrisa Rea albo It's Beginning to Look a Lot like Christmas

Polskie piosenki świąteczne

Nie zapominamy o polskich piosenkach świątecznych, które (oprócz tradycyjnych kolęd) towarzyszą nam podczas przygotowań i wigilijnej kolacji. Które utwory warto dodać do swojej playlisty? Naszym zdaniem nie mogłoby na niej zabraknąć takich hitów jak Z kopyta kulig rwie autorstwa Skaldów, Dzień jeden w roku w wykonaniu Czerwonych Gitar, Kto wie? czy Coraz bliżej święta

Wspomnianych przez nas hitów, a także innych możesz posłuchać w naszej galerii (na górze strony). Jakie piosenki dodałabyś do tej playlisty?

Świąteczne filmy, które umilą Ci oczekiwania na tegoroczne Boże Narodzenie. Oto nasze TOP 8 produkcji >>>