Nanoplastyka, to innowacyjny zabieg prostujący włosy, który jest prawdziwym hitem urodowym za granicą. W Polsce dopiero zyskuje na popularności, ale mimo to zdążył już podbić serca właścicielek kręconych, ciężkich do ujarzmienia kosmyków. Nanoplastia jest w pewnym stopniu podobna do keratynowego prostowania włosów – chyba najpopularniejszej techniki w naszym kraju. Zasadniczą różnicą między tymi dwoma zabiegami jest jednak to, że produkty potrzebne do wykonania nanoplastii nie mają w swoim składzie formaldehydów (zastępuje je Karbocysteina oksoacetamidowa, czyli kwas glioksylowy połączony z cysteiną oraz kwasem octowym), w związku z czym nie jest szkodliwa dla zdrowia. Poddawać mu się mogą nawet kobiety w ciąży!

Trendy koloryzacja 2019: sombre blond – czy to nadal jest modne? >>>

Nanoplastia, czyli innowacyjny zabieg prostujący włosy – na czym polega ta innowacyjna technika?

Przed samym zabiegiem należy umyć głowę. Jeżeli będziecie już gotowe, to fryzjer wprowadzi w kosmyki specjalny preparat, zawierający substancje aktywne, które bezpośrednio dotrą do komórek włosów. Po około godzinie czekania należy spłukać nałożony na głowę preparat i wysuszyć włosy. Kolejny krok, to prostowanie włosów za pomocą specjalnej prostownicy – procedurę tę trzeba powtórzyć od kilku, do kilkunastu razy. Na samym końcu pozostaje nic innego, jak tylko ponowne mycie głowy i nałożenie specjalnej maski. Voilà!

Nanoplastia, czyli innowacyjny zabieg prostujący włosy – wady i zalety

Nanoplastia, jak każdy zabieg fryzjerski (i nie tylko) ma swoje mocne i słabe strony. Główną zaletą tej techniki jest na pewno to, że nie niszczy ona włosów. Co więcej, nadaje im blasku! Nanoplastia daje naprawdę zadowalające, długotrwałe efekty (utrzymują się nawet do sześciu miesięcy!), poza tym świetnie sprawdzi się u osób z niesfornymi, trudnymi do ujarzmienia włosami. W takim razie, co jest z nią nie tak? Okazuje się, że wyprostowane w ten sposób włosy będą wymagały częstszego mycia, niż zazwyczaj. Kolejna wada nanoplastii, to jej cena – dość wysoka, szczególnie w Polsce, gdzie zabieg nie jest jeszcze popularny. Jeżeli jednak zdecydujecie się na prostowanie włosów tą techniką, to pamiętajcie, że wasze włosy mogą stać się nieco jaśniejsze po zabiegu. Zarezerwujcie też kilka godzin wolnego na wizytę w salonie fryzjerskim. Nie jest to technika dla niecierpliwych osób!

Modne krótkie fryzury 2019 [TRENDY]: najmodniejsze cięcia w tym sezonie >>>