Nanoplastyka, to innowacyjny zabieg prostujący włosy, który jest prawdziwym hitem urodowym za granicą. W Polsce usłyszałyśmy i usłyszeliśmy o nim po raz pierwszy w 2019 roku. Niemal od razu podbił on serca posiadaczek kręconych i ciężkich do ujarzmienia włosów. Wiele osób, które zdecydowały się na nanoplastykę, przyznaje, że bije ona na głowę (uwielbianą w naszym kraju) technikę keratynowego prostowania włosów. Dlaczego? Zasadniczą różnicą między tymi dwoma zabiegami jest to, że produkty potrzebne do wykonania nanoplastii nie zawierają w swoim składzie formaldehydów (zastępuje je karbocysteina oksoacetamidowa, czyli kwas glioksylowy połączony z cysteiną oraz kwasem octowym), w związku z czym nie jest szkodliwa dla włosów i organizmu. Oto wszystko, co warto wiedzieć o nanoplastii.

Metody prostowania włosów: nanoplastia

Nanoplastia to jedna z najpopularniejszych obecnie metod prostowania włosów. Klientki salonów fryzjerskich ją uwielbiają, ponieważ odbywa się przy pomocy preparatu ze składnikami organicznymi, a tym samym jest bezpieczna dla kosmyków i całego organizmu. Mogą z niej korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Co więcej, nanoplastyka gwarantuje spektakularne i długotrwałe efekty. Nie należy natomiast do najtańszych zabiegów. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie prostowania włosów? Sprawdźcie poniżej. 

 

Nanoplastia – jak wygląda zabieg?

Na początku należy dokładnie umyć włosy. Następnie fryzjer / fryzjerka zaaplikuje specjalny preparat do nanoplastii i nałoży czepek na głowę klientki / klienta. Po upływie godziny stylista powinien / stylistka powinna zmyć preparat, a także dokładnie wysuszyć włosy. Kolejny krok to prostowanie cienkich pasm za pomocą specjalnej prostownicy. Na koniec wystarczy umyć włosy delikatnym szamponem i nałożyć maskę. To wszystko! Całość trwa od 3 do nawet 6 godzin. Wpływ na to ma m.in. kondycja oraz długość włosów. 

Nanoplastia – efekty

Nanoplastia pozwala osiągnąć spektakularne efekty! Po zabiegu, który staje się coraz popularniejszy na całym świecie, w tym w Polsce, włosy będą idealnie proste, gładkie, a do tego pełne blasku. Nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że nanoplastyka może wpłynąć na ich kolor, a mianowicie nieco je rozjaśnić. Warto mieć tego świadomość przed umówieniem się na trwający kilka godzin zabieg. 

Nanoplastia – ile się utrzymuje

Nanoplastia – ile się utrzymuje na włosach? To jedno z pytań, które osoby zainteresowane innowacyjnym zabiegiem zadają najczęściej. A my znamy na nie odpowiedź. Nanoplastyka ma wiele zalet. Jedną z nich jest trwałość. Jeśli zdecydujesz się na nanoplastię, możesz spodziewać się, że efekty będą nie tylko spektakularne, ale również długotrwałe. Utrzymają się na włosach nawet do 6 miesięcy. 

Czy nanoplastia niszczy włosy?

Wiele osób zastanawia się również, czy nanoplastia niszczy włosy. Właśnie dlatego warto wspomnieć, że do jego wykonania tego zabiegu wykorzystuje się preparat ze składnikami organicznymi. Co więcej, posiada on także właściwości pielęgnujące. Dzięki temu nanoplastyka jest całkowicie bezpieczna dla włosów.  

Nanoplastia – zalety

Wspomniałyśmy już, że nanoplastia pozwala uzyskać spektakularne, a jednocześnie długotrwałe efekty (widać je od razu). Poza tym jest to zabieg bezpieczny dla włosów. Jak się jednak okazuje, to nie koniec jego zalet. Nanoplastyka pozwala skutecznie wyprostować i wygładzić włosy. Sprawia, że stają się pełne blasku. A zawarte w preparacie potrzebnym do jej wykonania składniki nie obciążają włosów – dzięki temu są lekkie oraz miękkie. 

Co ważne, nanoplastia jest zabiegiem, z którego mogą korzystać kobiety w ciąży, a także te, które karmią piersią. W przeciwieństwie do prostowania keratynowego – do jego wykonania potrzebny jest bowiem preparat z formaldehydem, czyli silną substancją chemiczną. 

Nanoplastia – wady

Czy nanoplastia ma jakieś wady? Osoby, które mają za sobą ten zabieg, wspominają tylko o jednej. Może się bowiem okazać, że włosy po nanoplastyce będą wymagać częstszego mycia niż przed wizytą w salonie fryzjerskim. 

Nanoplastia – opinie 

Jakie są opinie internautek (na ten zabieg prostujący włosy częściej decydują się bowiem kobiety) na temat nanoplastii? Mieszane. Potwierdzają, że pielęgnacja włosów to bardzo indywidualna kwestia, jak również że warto wykonać go u zaufanego fryzjera / zaufanej fryzjerki. Na forach internetowych, a także na cieszących się ogromną popularnością grupach urodowych na Facebooku można bowiem przeczytać, że nanoplastia nie obciąża włosów tak bardzo jak „keratyna”, poza tym zabiegowi nie towarzyszy nieprzyjemny – chemiczny zapach. Inne panie piszą, że nanoplastyka nie spełniła ich oczekiwań – spodziewały się większego efektu „WOW”. Warto jednak pamiętać, że nie są to opinie ekspertek / ekspertów. 

Nanoplastia – cena zabiegu

Nanoplastia nie należy do najtańszych zabiegów na włosy. Warto jednak zapłacić nieco więcej, ale oddać swoje kosmyki w ręce profesjonalisty. Na cenę nanoplastii wpływa nie tylko popularność salonu fryzjerskiego czy jego lokalizacja, ale również (a właściwie „przede wszystkim”) długość i gęstość włosów, a także rodzaj skrętu. Jeżeli chcecie wyprostować swoje kosmyki tą techniką, liczcie się z kosztami rzędu 300 – 1000 zł. 

Nanoplastia – oto wszystko, co warto wiedzieć o innowacyjnym zabiegu na włosy

Na koniec wskazujemy kilka rzeczy, o których warto pamiętać przed wykonaniem nanoplastii. To obecnie jedna z najpopularniejszych metod prostowania włosów. Nie bez przyczyny. Pozwala bowiem uzyskać spektakularne, a do tego długotrwałe efekty (utrzymują się nawet do pół roku). Jest to zabieg bezpieczny dla włosów, jak również dla organizmu, dlatego mogą z niego korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Sprawdzi się również u posiadaczek tak zwanego afro. Składniki zawarte w preparacie, którego używa się podczas nanoplastyki, są organiczne, poza tym nie obciążają kosmyków – są one idealnie proste, gładkie i pełne blasku. Zabieg trwa od około 3 do 6 godzin, a wpływ mają na to m.in. kondycja oraz długość włosów. Nie ma jednej – ściśle określonej ceny nanoplastii – należy się jednak liczyć w wydatkiem rzędu kilkuset, a nawet tysiąca złotych.