Jesień i zima coś odbierają naszej szafie, ale na miejsce tego, z czego musimy zrezygnować, dają też nowe możliwości. Warto z nich korzystać, bo dzięki ciągłym zmianom trendów lansowanych na wybiegach i tym, które narzucają zmiany pór roku, w naszych szafach nigdy nie panuje nuda. Na liście naszych ulubionych elementów garderoby na jesień-zimę pewne miejsce na podium ma sweter. Nie ma znaczenia, czy będzie to pulower, golf, kardigan, czy jeszcze inny fason. Dzianinowe i otulające modele po prostu nie mają sobie równych. Nie oznacza to jednak, że na wyborze swetra ma się zakończyć stylizowanie góry zestawu. Wręcz przeciwnie. To ubranie może stać się świetną bazą, na którą nie tylko narzucimy marynarkę, kamizelkę lub inny sweter, a następnie kurtkę lub płaszcz. Miękka dzianina to także idealne tło dla biżuterii. Naszyjnik do swetra może być zatem świetnym uzupełnieniem jesiennych i zimowych stylizacji. Jaki będzie najlepiej pasował? To zależy od dwóch kwestii. Modelu, który ma się pojawić w stylizacji oraz naszego własnego stylu. 1 z 5 propozycji może z powodzeniem stać się ozdobą wielu stylizacji nie tylko w nadchodzących sezonach, ale przez okrągły rok.

Naszyjnik do swetra – perły

Gładkie lub ozdobione warkoczami, jednolite lub wzorzyste, cienkie i grube – wszystkie swetry dobrze wyglądają w duecie z perłami. Sznur tych charakterystycznych korali wystarczy tylko odpowiednio dopasować do dekoltu. Niektóre wykończenia dają nam pełną dowolność. Inne za to mogą pokrzyżować nam plany i pozwolą połączyć się tylko z niektórymi naszyjnikami. Żeby zawsze mieć dużo opcji można zarówno postawić na sweter, który je daje, jak i na naszyjnik. Model z dekoltem pozwoli wyeksponować dopasowane chokery, a także dłuższe sznury pereł. Golf nie daje już takiej samej ilości możliwości. Działa to też w drugą stronę. Dopasowany choker nie będzie tak uniwersalny jak dłuższe korale. Pozostaje zatem przed zakupem zrobić małą analizę tego, jakie modele najlepiej sprawdzą się w naszych stylizacjach. Inspiracji można szukać u fashionistek znad Sekwany. W końcu perły to jeden z ulubionych naszyjników Francuzek.

Naszyjnik do swetra – łańcuszek

Do najbardziej uniwersalnych naszyjników zaliczamy łańcuszki. Zwłaszcza te cienkie i subtelne sprawdzają się w niemal w każdej stylizacji o dowolnej porze roku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łańcuszek łączyć ze swetrem. Tu także opcje są dwie. Z jednej strony możemy go nosić w taki sposób, żeby pojawiał się na odsłoniętym dekolcie, a z drugiej starać się zrobić dla niego tło z dzianiny. Każda z tych opcji jest dobra. Pozostają jednak trzy ważne kwestie, których rozstrzygnięcie pomoże wybrać najlepszy naszyjnik do swetra i innych ubrań, które ma się już w szafie. Są nimi długość, wielkość ogniw i kolor. W ostatnich sezonach najpopularniejsze jeszcze niedawno złoto coraz częściej ustępuje miejsca srebru.

Naszyjnik do swetra – podwójny naszyjnik

Efektowne naszyjniki, które nie zginą na tle nawet grubego i mięsistego swetra, można wybrać na dwa sposoby. Z jednej strony postawić na ich wielkość i wybrać na przykład okazałą zawieszkę. Z drugiej strony dobrym pomysłem może okazać się postawienie na ilość. W tym przypadku niekoniecznie trzeba trzymać się minimalizmu. Kilka ciekawych ozdób można zestawić na własną rękę lub postawić na jeden z gotowców, które oferuje wiele marek jubilerskich. Podwójny łańcuszek z zawieszkami to jedna z takich opcji. W tym przypadku zawsze mamy dobrze dobrane długości i motywy, dzięki czemu nie musimy się już zastanawiać przed lustrem, czy łańcuszki do siebie pasują.

Naszyjnik do swetra – choker

Dopasowany i krótki choker to dobra biżuteria do swetra? Co do tego nie mamy wątpliwości. Sprawdzi się do każdego dekoltu, którym może być wykończony pulower lub kardigan. Nawet luźniejszy golf nie będzie przeszkodą, żeby subtelnie wystawał spod niego ozdobny choker. Pozostaje tylko kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Łańcuszek, sznur pereł lub jeszcze innych koralików? W sklepach nie brakuje ciekawych propozycji. Najlepiej zatem podążać za własnym stylem. W ten sposób wybrany naszyjnik będzie pasował do elementów garderoby, które już ma się na wieszakach, półkach i w szufladach.

Naszyjnik do swetra – naszyjnik z zawieszką

Naszym ulubionym naszyjnikiem do swetrów są dłuższe łańcuszki z okazałymi zawieszkami. Taka biżuteria świetnie prezentuje się na wszystkich modelach. Najlepiej można ją wyeksponować na jednolitych swetrach, ale to nie znaczy, że wzorzyste są wykluczone. Do tego mogą być noszone bezpośrednio na sweter lub w przypadku rozpiętego kardiganu także na znajdujące się pod nim ubranie. Będą współgrać z dekoltem i golfem. Jeżeli mamy postawić na jeden naszyjnik, który w kółko będziemy nosić, bo nie stworzy problemów przy kompletowaniu zestawu, to wersja z zawieszką jest naszym numerem jeden.

 

Zobacz także: