Zdarza się, że popularny trend staje się inspiracją do powstania kolejnego, który może być jego idealnym dopełnieniem. W sezonie wiosna-lato 2022 na fali popularności strojów z wycięciami pojawiły się też ubrania bez pleców. One także mogą sprawić, że tuż obok narodzi się kolejny przebój. Już teraz wskazują na to stylizacje influencerek. Jeżeli zatem planujesz nosić ubrania odkrywające plecy w kolejnych miesiącach, to warto wziąć pod uwagę także drugi trendy, który po prostu jest ich pięknym dopełnieniem. Naszyjnik na plecy podkręci stylizację i pokaże, że lubisz bawić się modą.

Naszyjnik na plecy – Do czego pasuje?

Jeżeli chcemy w ciekawy, oryginalny i efektowany sposób ozdobić ubranie bez pleców, to w tym celu najlepiej wybrać naszyjnik. Kluczem do sukcesu jest nietypowy trik stylizacyjny. Wystarczy, że zamiast w klasyczny sposób, założysz naszyjnik na plecy. Już tak prosta zmiana wywoła zachwycający efekt. Do czego pasuje naszyjnik na plecy? Możliwości jest kilka, ale dwie z nich szczególnie mocno są widoczne w stylizacjach influencerek. Pierwsze miejsce zajmują sukienki bez pleców. Takie kreacje z wycięciami to już klasyka, ale w tym sezonie będziemy je widywać jeszcze częściej. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić do nich naszyjnik. Taka biżuteria tylko spotęguje zachwycający efekt, który odkryte plecy wywołują już w pojedynkę.

Sukienka bez pleców nie jest jedynym ubraniem, które odsłania tę część ciała. Możliwości jest znacznie więcej. Bez pleców znajdziemy topy, bluzki i body. To jednak nie one budzą aktualnie ogromne zainteresowanie. Wśród modeli ubrań bez pleców, po które najchętniej sięgają influencerki, są swetry. Ich efektowny tył to idealna baza dla ozdobnego naszyjnika. Głęboki dekolt na plecach, najczęściej w kształcie litery V, wręcz prosi się o jakiś ciekawy akcent. Ciężko o coś lepszego niż robiąca wrażenie biżuteria. Z tego powodu sweter bez pleców wydaje się jednym z najlepszych pretekstów do tego, żeby wybrać właśnie ten trik stylizacyjny i w nietypowy sposób pokazać, że nie musimy nosić wszystkich rzeczy tylko w jeden ogólnie przyjęty sposób.

Naszyjnik na plecy – Jaki wybrać?

Stylizacja z naszyjnikiem na plecach zaczyna się od wyboru konkretnego ubrania, które odsłania tę część ciała. Wpisująca się w ten trend sukienka, sweter lub inna część garderoby to jednak tylko połowa sukcesu. Wybór naszyjnika także nie może być dziełem przypadku. Wiele inspiracji w tym temacie może dostarczyć moda ślubna. Suknie dla panien młodych, które mają głębokie wycięcie na plecach, często są ozdabiane właśnie przy pomocy naszyjnika. W tym wydaniu przeważnie oglądamy biżuterię, która jest wypadkową dwóch innych trendów. To taka forma pomiędzy klasycznym naszyjnikiem, a body chainem. Inspirację taką biżuterią bez trudu można przenieść do codziennych stylizacji. Wystarczy sięgnąć po jeden naszyjnik z kombinacją kilku łańcuszków lub samodzielnie skompletować efektowny zestaw z paru, które mamy w swojej szkatułce na biżuterię.

Influencerki z Instagrama mają jednak jeszcze inny pomysł na ciekawe ozdobienie sukienek i swetrów bez pleców. Jest on jednocześnie prosty i robi wrażenie. Wystarczy, że postawisz na klasyczny naszyjnik z efektowną zawieszką. Minimalistyczny łańcuszek z okazałym wisiorkiem naprawdę może robić wrażenie. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego modelu. Marki biżuteryjne i salony jubilerskie mają tak duży wybór, że bez trudu dopasujesz tej jeden akcent do swojego stylu. Przykładem może być naszyjnik z zawieszką w kształcie muszli, pióra lub z jeszcze innym. Wykluczone nie są także kryształy i inne kamienie. Do tego dochodzi dowolna kolorystyka. Na najpopularniejszym złocie i srebrze wybór wcale się nie kończy. Sama najlepiej będziesz wiedziała, która ozdoba będzie najlepsza w twoim przypadku.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.