Duet Quebonafide i Natalii Szroeder bije rekordy popularności w sieci. W ciągu zaledwie tygodnia po premierze utwór "Jesień" odnotował 1,5 mln odtworzeń w serwisie Spotify, a oficjalny teledysk do kawałka zyskał 5,5 mln wyświetleń na YouTube. Trudno się jednak dziwić tym rewelacyjnym wynikom. "Jesień" to jeden z nowych utworów sławnego rapera po dłuższej przerwie. To także pierwsza piosenka, w której można usłyszeć go razem z jego równie znaną w show-biznesie dziewczyną. O to, jak powstał ten utwór zapytałem Natalię Szroeder podczas konferencji prasowej nowego programu muzycznego Telewizji Polsat o nazwie "The Four. Bitwa o sławę", w którym piosenkarka zadebiutuje w roli prowadzącej.

Natalia Szroeder o utworze "Jesień" z Quebonafide

Natalia Szroeder powiedziała, że choć przy kawałku "Jesień" pracowało jej się "bardzo dobrze", to opowiadanie o kulisach jego powstania "bardzo ją krępuje". Artystka zdradziła nam, że autorem tekstu piosenki w całości jest jej chłopak, Kuba Grabowski - tak brzmi prawdziwe nazwisko Quebonafide. Ona za to stworzyła melodię. 24-letnia gwiazda muzyki pop wyznała też, że tworzenie "Jesieni" było czasochłonne.

- Utwór powstawał bardzo długo, w zasadzie miesiącami. Ewoluował sobie. Różne jego części powstawały w różnych okresach - powiedziała.

Czy planuje nagrać kolejne wspólne utwory ze swoim partnerem?

- Nie mogę zdradzić - odpowiedziała tajemniczo.

Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość i cieszyć uszy pierwszym - i jak na razie jedynym - duetem Natalii i Quebo.