Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami, którzy starają się podejmować mądre decyzje zakupowe, także w kwestii kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. Pokochaliśmy naturalne olejki do twarzy, ciała oraz włosów i inne specyfiki naturalnego pochodzenia. Na rynku coraz więcej marek – także drogeryjnych – stawia na tworzenie kosmetyków na bazie składników naturalnego pochodzenia, a także zrównoważoną produkcję i przyjazne środowisku zasady działania. Naturalne produkty do pielęgnacji zdobyły serca większości kobiet. Globalnym trendem stają się kosmetyki do makijażu na bazie minerałów i innych przyjaznych skórze składników, które są równie skuteczne i trwałe, a jednocześnie mają szereg innych zalet – zarówno dla cery, jak i środowiska. Są one powszechnie dostępne, kupicie je m.in. w drogeriach Hebe. Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków do makijażu i jak zacząć z nimi swoją przygodę? Poniżej znajdziesz kilka powodów oraz ważne informacje. Te rzeczy warto wiedzieć! 

Naturalne kosmetyki do makijażu tej polskiej marki ma w swojej kosmetyczce Kasia Tusk >>>

Naturalne kosmetyki do makijażu zawierają określoną ilość naturalnych składników

Bardzo często wiele osób zadaje sobie pytanie, co to właściwie naturalne kosmetyki i czym się charakteryzują? Francuski certyfikat ekologiczności jasno określa, że powinny one zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, a także minimum 50% składników roślinnych, czyli np. olejów, maseł, ekstraktów i wyciągów. Co więcej, muszą one być pozyskane z naturalnych metod, np. z tłoczenia, destylacji, filtracji, suszenia, mielenia lub filtracji. Podsumowując, naturalne kosmetyki to te, które stworzono w zgodzie z naturą.

Naturalne kosmetyki do makijażu – czym różnią się oznaczenia „ekologiczny”, „bio” i inne?

Bardzo łatwo pogubić się we wszystkich oznaczeniach, które widnieją na opakowaniach produktów, dlatego wyjaśnimy kilka najpopularniejszych. Ekologiczne i organiczne kosmetyki zawierają od 70 do 95% naturalnych składników, pochodzących z kontrolowanych upraw i są przyjazne środowisku (co oznacza, że nie stanowią dla niego zagrożenia). Co więcej, produkty z oznaczeniem „organiczny” powinny być uprawiane bez sztucznych nawozów, pestycydów i substancji chemicznych. Mineralne produkty to takie, w których głównym składnikiem są zmikronizowane minerały z dodatkiem składników roślinnych – a czasami również odzwierzęcych, np. wosku pszczelego. Z kolei produkty oznaczone „wege” nie mogą mieć żadnych składników odzwierzęcych (czyli wspomnianego wosku pszczelego, ale również miodu, propolisu czy włókna jedwabiu). Do uprawy tych składników nie są również stosowane nawozy zwierzęce.

Naturalne kosmetyki do makijażu nie tylko upiększają, ale również pielęgnują skórę

Naturalne kosmetyki do makijażu są wielofunkcyjne, ponieważ nie tylko upiększają, czyli nadają skórze promienny wygląd, maskują niedoskonałości i podbijają kolor ust, ale również pielęgnują cerę. To zdecydowanie wartość dodana i zaleta, która powinna przeważyć zmianę tradycyjnych kosmetyków na te pochodzenia naturalnego. Podstawą udanego makijażu jest zadbana cera, dlaczego więc nie pielęgnować jej nawet za pomocą produktów do make-upu? Twoja skóra będzie nawilżona, jędrna i pełna blasku!

Naturalne kosmetyki do makijażu są trwałe i wydajne

Niektórzy twierdzą, że naturalne kosmetyki mają krótki termin ważności. To nieprawda, ponieważ zawierają one naturalne systemy konserwujące (np. olejki eteryczne, witaminy oraz alkohol roślinny). A co za tym idzie są trwałe i cechują się długim terminem ważności, a jednocześnie nie istnieje ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry. Poza tym na każdym opakowaniu widnieje informacja o tym, ile czasu można stosować kosmetyk po otwarciu. Zazwyczaj naturalne pomadki są ważne do 12 miesięcy, pudry do twarzy aż 24 miesiące, natomiast tuszy do rzęs można używać przez około 6 miesięcy.

Naturalne kosmetyki do makijażu są wielofunkcyjne – wykonają zarówno delikatny, jak i wieczorowy make-up

Wśród kobiet panuje przekonanie, że za pomocą naturalnych kosmetyków do makijażu można wykonać tylko codzienny makijaż, a mocniejszy efekt jest niemożliwy do uzyskania. To błąd, ponieważ na rynku istnieje wiele produktów, za pomocą których można budować krycie. Cienie do powiek, kredki do oczu, pudry do twarzy, podkłady, szminki, róże do policzków oraz wiele innych kosmetyków występuje w wersji naturalnej, co nie oznacza, że produkty te dają słabszy efekt. Wszystko zależy oczywiście od pigmentacji, ale wszystko jest możliwe. Dlatego naturalnych produktów do make-upu możesz używać zarówno na co dzień, jak i na tzw. wielkie wyjścia.

Zajrzyjcie do galerii powyżej, gdzie znajdziecie naturalne kosmetyki do makijażu, które kupicie w drogeriach Hebe.