Francuski manicure 

Nie mówimy o klasycznym manicure z białymi końcówkami, ale o kolorowej wariacji na jego temat. Wiosną wciąż modne pozostają pastele - możecie pomalować końce paznokci na różne kolory z tej samej, pastelowej palety. Pamiętajcie, że linie powinny być możliwie jak najcieńsze. Do ich wykonania warto użyć pomocniczych, samoprzylepnych pasków. 

Graficzne wzory

To manicure, który może na początku wydać wam się skomplikowany. Kluczem do jego wykonania, tak jak w poprzednim wypadku, są jednak naklejki w formie cienkich pasków. Wystarczy przykleić je na pomalowanym przezroczystą bazą paznokciu i pomalować całą płytkę kolorowym lakierem. Nie martwcie się o to, by wzór był identyczny na każdym paznokciu. Jeśli trzymasz się graficznego stylu i stosujesz jednolity kolor, sam wzór może się różnić - będzie to wyglądało jeszcze ciekawiej. 

Półksiężyce

To pomysł wynikający z zeszłorocznego trendu na tzw. moon manicure. U nasady paznokci malujemy półksiężyce osadzone przy skórkach (pamiętajcie, by były zadbane i dobrze odsunięte z płytki paznokcia!). Jeśli macie dłuższe paznokcie, możecie dodać też podobny akcent na końcówce - tak jak u modelek na pokazie Charlotte Ronson. Manikiurzystka Miss Pop użyła tam delikatnego, miętowego odcienia That's Hula-rious marki OPI. 

Metaliczny vs. matowy

Jeśli chcesz wykorzystać metaliczny lakier, pomyśl o przygotowaniu płytki przed jego nałożeniem. Możesz nadać jej oryginalne wykończenie, poprzez nałożenie klasycznego, przezroczystego lakieru jako bazę i pokrycie go matującym top coatem. Dopiero na tak przygotowaną bazę przyklejamy naklejki i nakładamy metaliczny lakier, np. granatowy, jak na pokazie otwierającym Fashion Week F/W 2014. Był to pomysł Naomi Yasudy z Essie, która użyła odcienia Aruba Blue od Essie.

Zajrzyjcie do naszej galerii po więcej inspiracji na Negative Space Mani!

Martyna Wyrzykowska