Baleyage, czyli jasne pasemka na całej długości włosów, był niegdyś najpopularniejszą fryzurą i alternatywą dla rozjaśniania wszystkich włosów. Ostatnie sezony triumfy świeciły jednak koloryzacje w stylu ombre, to znaczy przejście do innego koloru na końcówkach oraz delikatniejsza odmiana tego trendu – sombre, zgodnie z którym różnica między odcieniami u nasady i przy końcach nie różniła się więcej niż o jeden ton. Za sprawą Instagramu styliści prześcigają się w wymyślaniu nowych trendów w koloryzacji. Pierwszym w tym roku, który podbił media społecznościowe, jest Smoked Marshmallow, czyli odcień pieczonej słodkiej pianki. Polega na mieszance 3 różnych odcieni brązu i bardzo jasnego blondu, wykończoną tonerem z chłodnym pigmentem. Wygląda na to, że na horyzoncie pojawił się kolejny trend w farbowaniu, który podbija media społecznościowe. Przekonał dziennikarzy urodowych i fryzjerów zza oceanu, teraz pora na Was!

Modne fryzury 2019: co to jest Negative space, nowy trend w koloryzacji włosów?

Opiniotwórcze serwisy na czele z Popsugar i Allure podają, że jednym z najmocniejszych trendów na 2019 rok jest Negative space, czyli nowoczesna wersja baleyage'u. Nowa technika koloryzacji nadaje się zarówno dla blondynek, jak i brunetek i bazuje na naturalnym kolorze włosów, dzięki czemu jest mało inwazyjna i bardzo subtelna. Podkreśla urodę, zwiększa objętość fryzury i nie wymaga regularnego poprawiania, co sprawia, że nie niszczy włosów jak klasyczne rozjaśnianie. Popularność Negative space wiążę się zapewne z promowaniem naturalnego wyglądu. Uzyskanie niebanalnego efektu na włosach przy minimalnym wysiłku również brzmi przekonująco. 

Najmodniejsze fryzury na studniówkę 2019 – inspiracje z wybiegów [DUŻO ZDJĘĆ] >>>

Na czym polega Negative space?

Chciałybyście rozjaśnić włosy, ale powstrzymuje Was konieczność regularnego odświeżania i farbowania odrostów? W takim razie Negative space powinien Was zainteresować. Według fryzjerki Nikki Ferrary z nowojorskiego salonu White Rose Collective wystarczy poprawiać kolor co 4 do 6 miesięcy. Koloryzacja polega na aplikacji jaśniejszych pasemek bliżej twarzy, które sprawiają wrażenie 3D, czyli jednocześnie rozjaśniają włosy i zwiększają optycznie ich objętość. Nie niszczą ich struktury, a więc nadają się nawet dla delikatnych i cienkich włosów. Pamiętajcie, aby mimo wszystko po farbowaniu nawet tak subtelną metodą, jaką jest Negative space, należy odpowiednio zadbać o swoją fryzurę. Nawilżające odżywki i maski powinny pomóc Wam w pielęgnacji włosów. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ >>>.