Mamy dobrą wiadomość dla fanek i fanów twórczości Jakuba Żulczyka. Netflix zrealizuje serial na podstawie kolejnej powieści jednego z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych autorów w Polsce. Tym razem chodzi o „Wzgórze psów”, czyli bestsellerową książę z 2017 roku. Oto wszystko, co wiemy o ekranizacji, na którą – jak twierdzi sam pisarz – czekało wiele czytelniczek oraz czytelników.

„Wzgórze psów” – Netflix zekranizuje kolejną powieść Jakuba Żulczyka

Powieść „Wzgórze psów” zyskało status bestsellera i zdobyło wiele pozytywnych ocen. Zarówno ze strony krytyczek i krytyków, jak i czytelniczek i czytelników. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że lektura za wami albo że słyszeliście o tej książce. Ale na wszelki wypadek przypomnimy, że to mroczny thriller, którego akcja rozgrywa się na prowincji w Polsce – w zamkniętej, wręcz hermetycznej społeczności. A Jakub Żulczyk poszukuje odpowiedzi na pytania związane z sensem życia. 

„Wzgórze Psów” to książka o świecie, z którego podchodzę. O lękach i nadziejach, z którymi sam mierzyłem się przez wiele lat. Od kilku lat czytelnicy dopytują się o jej ekranizację. Fakt, że w końcu ją dostaną, czyni mnie zwyczajnie szczęśliwym – brzmi oficjalny komentarz Jakuba Żulczyka.

„Wzgórze psów” – obsada i twórcy

Jak dowiedziałyśmy się z oficjalnej informacji prasowej, za scenariusz jest dziełem autora powieści oraz Piotra Domalewskiego (m.in. „Sexify”, „Hiacynt”, „Cicha noc”). Drugi z wymienionych twórców jest odpowiedzialny również za reżyserię. Z kolei produkcja leży po stronie Izabeli Łopuch (m.in. „Warszawianka”, „#BringBackAlice”, „Ślepnąc od świateł”, „Pokot”, „Cicha noc”, „Wataha”, „Kochaj i tańcz”) i Spirit Animal.

Kiedy przeczytałem „Wzgórze psów” pomyślałem, że znam tych ludzi i ten świat. Kiedy spotkałam Kubę, zrozumiałem, że teraz opowiemy wszystkim o tym, gdzie się wychowaliśmy. Praca nad scenariuszem to była wielka przygoda i bardzo się cieszę, że ten serial powstanie, bo wszyscy znamy takie miejsca jak Zybork – przyznał Piotr Domalewski w oficjalnym komunikacie do mediów.

Netflix na razie nie ujawnia, kto wystąpi w serialu „Wzgórze psów”. Nie wiadomo nawet, które aktorki oraz aktorzy są brani pod uwagę do poszczególnych ról. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. 

„Wzgórze psów” – data premiery

To samo dotyczy daty premiery. Prace nad serialem „Wzgórze psów” trwają, natomiast nie są jeszcze na zaawansowanym etapie. Jeśli twórczynie i twórcy produkcji ujawnią szczegóły dotyczące tego, kiedy ekranizacja bestsellerowej powieści ujrzy światło dzienne, na pewno was o tym poinformujemy.

Jeśli jesteście zainteresowani serialem „Wzgórze psów” na podstawie książki o tym samym tytule, zapamiętajcie ten artykuł. Będziemy go aktualizować, jeśli na jaw wyjdą kolejne szczegóły związane z fabułą, obsadą bądź (przynajmniej przybliżoną) datą premiery.