Niedawno dowiedzieliśmy się, że znana na całym świecie marka bieliźniana Victoria's Secret planuje zamknąć ponad 50 salonów w Stanach Zjednoczonych ze względu na spadek sprzedaży. Na szczęście nie dotyczy to sklepów w naszym kraju. Niestety z naszego rynku wycofuje się inna znana sieć, tym razem odzieżowa. New Look ogłosił upadłość wszystkich sklepów w Polsce, które planuje w najbliższym czasie zamknąć. W oficjalnym ogłoszeniu jako powód takiej decyzji brak niezbędnego poziomu rentowności, która pozwoliłaby kontynuować działalność na polskim rynku.

Trendy wiosna 2019: najmodniejsze beżowe ubrania z sieciówek >>>

New Look wycofuje się z Polski i zamyka 19 sklepów

Zamknięcie wszystkich 19 sklepów New Look w Polsce i wycofanie się brytyjskiej marki z naszego rynku to element międzynarodowej strategii, realizowanej już od jakiegoś czasu. Pod tym kątem przeanalizowano wszystkie rynki, na których działa New Look i podjęto decyzję o zamknięciu tych nieopłacalnych, które generują koszty, zamiast zysków. Pod koniec zeszłego roku brytyjska sieć zamknęła aż 120 salonów w Chinach. Pod skrzydłami prezesa Alistaira McGeorge'a marka wdraża w życie nowe założenia, które mają umocnić pozycję New Looka jako globalnego gracza. W związku z tym brytyjska firma wycofuje się z również z Belgii, zamykając kolejne sklepy.

Jeśli lubicie robić zakupy w New Look, to ostatni moment, aby nabyć sukienki na wiosnę, casualowe bluzy czy modną biżuterię. Nie znamy dokładnej daty wycofania New Looka z Polski, ale obawiamy się, że nastąpi to w niedalekiej przyszłości. Sieć sklepów złożyła bowiem wniosek o upadłość. Do tego czasu sklepy będą funkcjonować w normalnym trybie.