Przede wszystkim - ubierz się ciepło

Nie będziesz wyglądać dobrze, jeśli nie poczujesz się komfortowo. W taką pogodę, jak dziś, musisz więc zadbać o to, by było ci ciepło. O tej porze roku sprawdzają się warstwy - bawełniany golf, gruby sweter, a na wierzch ponczo. 

Nie przemoknij!

Najprostszym rozwiązaniem byłoby narzucenie płaszcza przeciwdeszczowego lub peleryny. Przy obecnej temperaturze sama peleryna nie wystarczy. Pod spód załóżcie gruby, wełniany sweter z golfem, który ogrzeje szyję, a jednocześnie świetnie wygląda. 

Czas na kalosze

Nie ma sensu skakać przez kałuże, by nie zniszczyć butów. Wybierz kalosze, które zabezpieczą twoje stopy, ale też podkręcą stylizację. Dołącz do nich grube rajstopy i skarpety, ale na górę załóż lżejszą sukienkę, np. w stylu boho. 

Pamiętaj o głowie

W deszczową pogodę nie musisz martwić się o fryzurę - wilgoć i tak ją zrujnuje. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie włosów jest więc wybranie modnego nakrycia głowy. Jeśli na zewnątrz jest zimno, wybierz dużą, miękką czapkę. Jeśli deszcz pada mocniej, zamień czapkę na kapelusz z większym rondem lub sportową czapkę z daszkiem. Wersja dla odważnych: owiń włosy chustą, której kolory przełamią resztę stylizacji. 

Weź parasol!

Najważniejsze - nie zapomnij o parasolu. Żeby wynagrodzić sobie brzydką pogodę, wybierz parasol w krzykliwych kolorach lub z nietypowym motywem. My polecamy na parasole z ozdobnymi dodatkami, jak np. kocie uszy, czy kwiaty albo akcesoria z zabawnymi napisami.

Martyna Wyrzykowska