Nie otwieraj oczu to film wyprodukowany przez platformę Netflix, który wywołał wiele emocji z kilku powodów. Po pierwsze, po dość długiej nieobecności w głównej roli wystąpiła w nim Sandra Bullock. Zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową rolę w Wielkim Mike'u zachwyciła krytyków i widzów złożoną postacią Malorie. Niektórzy zarzucają jednak twórcom nie wykorzystanie potencjału znakomitej obsady. Oprócz amerykańskiej aktorki, zagrali w nim: Trevante Rhodes (Moonlight), John Malkovich (Oszukana), Sarah Paulson (American Horror Story) oraz Jacki Weaver (Poradnik pozytywnego myślenia). Ale do jednej kwestii zgadzają się niemal wszyscy. Nie otwieraj oczu budzi przerażanie i trzyma w napięciu do ostatniego momentu, mimo niejednoznacznego zakończenia.

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” - sequel potwierdzony! Kiedy premiera 2. części filmu Netflixa? >>>

Nie otwieraj oczu z Sandrą Bullock najstraszniejszym filmem na Netfliksie?

Wbrew pozorom Nie otwieraj oczu nie jest horrorem. To raczej thriller psychologiczny z elementami science-fiction, który od pierwszych minut trzyma w napięciu. Opowiada historię matki dwójki dzieci o imieniu Malorie (w tej roli Sandra Bullock), która walczy o przetrwanie z niewidzialną i niewytłumaczalną siłą, sprawiającą, że ludzie tracą zmysły i masowo popełniają samobójstwa. Pewne jest tylko to, że osoby, które nie zakryją oczu, zginą.

Obraz przedstawionej w filmie apokalipsy na tyle przestraszył widzów, że nie polecają oglądać go w nocy samemu. „Nie otwieraj oczu” na Netfliksie jest naprawdę najbardziej przerażającym, ale jednocześnie niesamowitym filmem, jaki widziałem” lub „Nienawidzę „Nie otwieraj oczu”, ponieważ poczułam się, jakbym była w filmie i to było przerażające” to tylko niektóre z opinii osób, które już widziały najnowszą produkcję z Sandrą Bullock. Już sam zwiastun wywołuje dreszcze. Sprawdźcie sami w naszej galerii.