Modne wzory na wiosnę-lato 2021, obok których nie sposób przejść obojętnie

„Kwiaty na wiosnę? Przełomowe!” – sarkastyczna wypowiedź Mirandy Priestly, surowej naczelnej pisma o modzie z filmu Diabeł ubiera się u Prady przeszła już do legendy, ale projektanci mody niespecjalnie się nią przejmują. Na sezon wiosna-lato na światowych wybiegach pojawiają się co roku i 2021 nie jest tu wyjątkiem. Co więcej, w tym sezonie projektanci odmieniają kwiaty przez wszystkie przypadki. Ubrania i dodatki zdobi więc nie tylko łączka, ale i kwiaty w abstrakcyjnym wydaniu – malarskie albo graficzne. Jednym z najmodniejszych na wiosnę 2021 wzorów są także... stokrotki! W końcu nie da się ich nie lubić.

Jeśli jednak należycie do teamu Mirandy Priestly i kwiatów na wiosnę macie szczerze dość, istnieje alternatywa. Na wybiegach pojawiły się bowiem mniej oczywiste wzory – ożywcze i bardzo spektakularne. Jesteście ciekawi? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Przedstawiamy 3 wzory na wiosnę 2021, które zrobią na was wrażenie. I pozwolą wyróżnić się w tłumie (ale nie na Instagramie, bo tam zdążyły już się zadomowić). Oto one.

Szachownica

Jednym z nieoczywistych wzorów, które będą modne wiosną 2021 jest szachownica, która pod względem popularności tego lata próbuje wyprzeć ponadczasową już drobną kratkę gingam. Wzór jest więc bardziej zdecydowany – większy i bardzo charakterystyczny. Nie ogranicza się tylko do dwóch najpopularniejszych kolorów w tym kontekście, czyli czerni i bieli i przyjmować może wszystkie kolory tęczy.  Najczęściej występuje w pastelowym wydaniu albo w wersji biało-czerwonej. Na sukienkach, spódnicach, spodniach, marynarkach, a także dodatkach, takich jak torby-shopperki czy dzianinowe czapki.

Psychodeliczne wzory

Chcecie coś jeszcze bardziej szalonego? Co powiecie na psychodeliczne printy? Wzór, który był ultrapopularny na przełomie lat 60. i 70. na fali powrotu mody z epoki powraca do łask. I to w wielkim stylu. Na światowych wybiegach na sezon wiosna-lato 2021 lansowali go najwięksi gracze, m.in. Raf Simons czy Dries Van Noten. Nie da się go nie zauważyć, bo jest wielokolorowy, a charakterystyczne maziaje „rozpływają” się w łagodne fale na wzór sinusoidy albo nawiązują do organicznych kształtów. Fanką jest m.in. influencerka Sara Brown, której profil na Instagramie nie mógłby być bardziej zwariowany. 

Tie-dye

Kolejny modny wzór na wiosnę 2021? Tie-dye, czyli efekt ręcznego farbowania. Kolejny uwielbiany przez dzieci-kwiaty. A także projektantów mody, którzy lansują go już kolejny sezon z rzędu. Może dlatego, że w ubiegłym roku większość czasu spędziliśmy w domach, nie zdążyliśmy się więc nim nacieszyć. Przypomniały więc o nim marki, takie jak: Collina Strada, Gabriella Hearst czy Toga, a także popularne sieciówki. Miłośniczką jest Hailey Bieber. A także Gigi Hadid.