Jest kilka rzeczy, których trochę zazdrościmy Belli Hadid (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Własnej stajni na przykład, dostępu do najmodniejszych ubrań świata oraz... linii żuchwy. Mocno zaznaczonej i wyrazistej. I przynajmniej w tym ostatnim nie jesteśmy odosobnieni, czego najlepszym dowodem jest niedawne poruszenie na TikToku. O co chodzi? No cóż, jedna z użytkowniczek aplikacji – influencerka urodowa i make up artist, @rachelocoolmua – również pozazdrościła top modelce pięknie podkreślonej linii żuchwy i postanowiła odtworzyć efekt za pomocą makijażu. Z fenomenalnym skutkiem. Nie dziwi więc, że jej krótki tutorial w mgnieniu oka stał się wiralem. 

Makijażowy trik na podkreśloną żuchwę Belli Hadid – z użyciem rozświetlacza

TikTokerka zauważyła, że na większości zdjęć Belli Hadid jej żuchwa nie tylko jest pięknie podkreślona, ale i delikatnie się błyszczy, co tym bardziej nadaje jej wyrazistości. „Wszyscy widzimy te niesamowite zdjęcia Belli Hadid. Spójrzcie na jej szczękę! Sposób, w jaki jest podkreślona, sprawia, że ​​zastanawiam się, czy możemy odtworzyć to za pomocą makijażu? – zaczęła swój filmik, w którym próbuje uzyskać dokładnie taki sam wygląd za pomocą kosmetyków. A właściwie – za pomocą kosmetyku, bo używa do tego jedynie rozświetlacza! Nie wpadłybyśmy, że można go nałożyć na linię żuchwy, ale musimy przyznać, że efekt jest naprawdę dobry, a buzia wygląda na wypoczętą i promienną. Najlepiej zresztą zobaczcie same i sami. Dodamy tylko, że w tutorialu, który zdążyło już obejrzeć prawie dwa miliony użytkowników, makijażystka używa rozświetlacza maerki Charlotte Tilbury – Wand Highligter z charakterystyczną gąbeczką, pełniącą rolę aplikatora. 

@rachelocoolmua #greenscreen GUYS HELP ME #highlight #jawline #bellahadid #makeuptutorial Lovefool - Best Love Songs

Makijaż wyszedł całkiem nieźle, ale TikTokerka nie była jeszcze z niego w pelni zadowolona. Podobnie zresztą jak jej obserwatorzy, którzy postanowili ulepszyć go na własną rękę. A przynajmniej spróbować. Swoimi wrażeniami i sugestiami podzielili się z makijażystką, w wyniku czego powstał kolejny instruktażowy film. Tym razem dziewczyna postanowiła skorzystać nie tylko z rozświetlacza, ale i lekko podkonturować linię żuchwy dla lepszego efektu. I faktycznie, wyszło jeszcze lepiej. Zobaczcie:

@rachelocoolmua Reply to @littlemeanjellybean THANK U GUYS FOR THE HELP WE DID IT!! #jawhighlight #highlight #contour #makeuptutorial #makeuptrend Lovefool - Best Love Songs

Podobno świetne rezultaty uzyskuje się zwłaszcza, jeśli sięgnie się po rozświetlacz marki Glossier, ale ponieważ makijażystka nie miała akurat go przy sobie, skorzystała z innego. A więc i my wskazujemy nasze ulubione (poniżej). Te rozświetlacze przydadzą się wam nie tylko w odtworzeniu tego triku, ale i spełnią swoją tradycyjną funkcję – rozświetlą spojrzenie oraz podkreślą kości policzkowe.