Zwłoki 22-latki znaleziono po trzech tygodniach od zaginięcia i potwierdzono ich zgodność z opisem Gabby Petito. Koroner, czyli osoba prowadząca śledztwo w krajach anglosaskich w sprawie zgonu, oświadczył, że doszło do zabójstwa podróżniczki. Tym samym potwierdziły się najgorsze przypuszczenia, że Gabby nie żyje. Niemal od początku internauci podejrzewali narzeczonego Gabby, 23-letniego Briana Laundrie, że to on stoi za jej zniknięciem. Brian po powrocie z wycieczki w Parku Narodowym zniknął bez śladu.

Blogerka Gabby Petito nie żyje

Wstrząsające informacje o zabójstwie blogerki podano w niedzielę 19 września. Ostatni raz widziano podróżniczkę wychodzącą z hotelu w Salt Lake City w Utah. Ostatni wpis, jaki Gabby Petito zamieściła na swoim profilu na Instagramie ma datę 26 sierpnia. Natomiast ostatnie wiadomości wysłała do swojej mamy 27 sierpnia. Kobieta jednak twierdzi, że to nie są wiadomości od jej córki. Blogerka podróżowała po Stanach Zjednoczonych ze swoim narzeczonym w białym samochodzie kempingowym. Brian Laundrie powrócił do domu 1 września, skontaktował się z adwokatem, co wzbudziło podejrzenia policji, i zniknął. Jego rodzina zgłosiła zaginięcie. Trwają poszukiwania mężczyzny przez FBI. Warunki klimatyczne nie sprzyjają przeprowadzeniu śledztwa. Na zalanych obszarach rezerwatu, gdzie może przebywać Brian Laundrie, pojawiły się aligatory.

Co wydarzyło się w Parku Narodowym Grand Teton?

Koroner oznajmił oficjalnie, że Gabby Petito zmarła na skutek zabójstwa, ale przyczynę jej śmierci wyjawi dopiero autopsja. Między parą narzeczonych miało dochodzić do licznych napięć, które zarejestrowała kamera policyjna 12 sierpnia. Na nagraniu widać, jak Gabby płacze, a nawet ma na sobie ślady przemocy fizycznej. Choć żadne z nich nie zostało zatrzymane, policja zasugerowała, by mężczyzna spędził noc w kamperze, a kobieta w hotelu. Inny świadek twierdzi, że widział, jak blogerka nie mogła dostać się do samochodu i uderzyła narzeczonego.

Internauci chcą oddać sprawiedliwość Gabby Petito

Sprawa poruszyła nie tylko całą Ameryką. Internauci z całego świata chcą oddać sprawiedliwość blogerce, angażując się w akcję poszukiwawczą zabójcy. Działania dotyczą przestrzeni mediów społecznościowych: od TikToka po Twittera i Instagram. Na tej ostatniej platformie stworzono specjalny profil, który nawołuje do pomocy w poszukiwaniach Briana. Internauci analizie poddali ostatnie posty dodane na profilu blogerki i uważają, że nie zostały już przez nią samą opublikowane, o czym mają świadczyć m.in znaki interpunkcyjne, których Gabby wcześniej nie używała. Z kolei na playliście dziewczyny na Spotify'u pojawiły się, według nich, równie podejrzane piosenki, które dodane zostały po wysłaniu przez nią ostatniej wiadomości do matki.

Przyczyna śmierci Gabby Petito - w jaki sposób blogerka została zamordowana

Wczoraj na konferencji prasowej koroner z hrabstwa Teton w stanie Wyoming ujawnił kolejne szczegóły dochodzenia i sekcji zwłok Gabby Petito, które zostały znalezione w Parku Narodowym Grand Teton. Według ekspertów i ekspertek blogerka została uduszona. Nie podano jednak, jak dokładnie tego dokonano. Za to poinformowano, że ciało dziewczyny mogło przebywać w parku od momentu śmierci do jego znalezienia od trzech do czterech tygodni. Wciąż nie znaleziono narzeczonego Gabby, który brany jest pod uwagę jako potencjalny sprawca zabójstwa.