Serwis Airbnb to jeden z najbardziej popularnych miejsc w internecie, w którym możecie znaleźć noclegi z całego świata. Jego fenomen polega na tym, że nie są to hotele czy hostele, a wynajmowane mieszkania, apartamenty, a nawet zamki. Z okazji zbliżającego się Halloweenl twórcy serwisu wpadli na kreatywny pomysł i wystartowali z kampanią, w której do wygrania jest nocleg w w zamku Drakuli w Transylwanii.

Zamek znajduje się w Rumunii, a jego wnętrze inspirowane jest powieścią "Drakula" autorstwa Brama Stokera. Wszyscy, którzy są na tyle odważni, aby spędzić w nim noc powinni wziąć udział w tym konkursie. Dwójka szczęśliwców będzie miała okazję spędzić w nim noc z 31 października na 1 listopada. 

Lokatorzy tego niezwykłego miejsca zostaną ugoszczeni przez Dacre Stokera, prabratanka autora powieści o najbardziej znanym wampirze świata. Tuż po zameldowaniu się w hotelu, zwycięzcy konkursu udadzą się labiryntem korytarzy do jadalni, gdzie skosztują niezwykłej kolacji przygotowanej według receptury zawartej w powieści Stokera w intymnej, wypełnionej świecami atmosferze. 

Podczas tej nocy w zamku obowiązywać będą szczególne zasady, takie jak:

1) "Nie krzyżujcie sztućców. W zasadzie proszę powstrzymywać się od kładzenia czegokolwiek w postaci krzyża"

2) "Żadnego czosnku czy czegokolwiek o zapachu czosnku, w tym także perfum"

3) "Bardzo prosimy zostawić w domu jakąkolwiek srebrną biżuterię"

4) "Ta sama zasada dotyczy wszystkich świętych symboli"

5) "Uważajcie na nietoperze w wieży zamku"

6) "Upewnijcie się, że zgasiliście wszystkie świece przed pójściem spać"

7) "Zasłońcie wszystkie zasłony przed wschodem słońca"

8) "Uwaga! Wampiry pojawią się po zachodzie słońca"