Lammilly Doll to lalka stworzona przez mężczyznę - Nickolaya Lamma. Dlaczego płeć twórcy jest tak ważna? Nickolay postanowił zmienić coś, co denerwowało kobiety od lat, ale jednocześnie wciąż było przez nie akceptowane. Mowa oczywiście o nierealnych wymiarach lalek Barbie. Lamm zauważył (nie jako pierwszy zresztą), że istota o takich proporcjach nie mogłaby istnieć w prawdziwym świecie. Figura Barbie kreuje jego zdaniem niepotrzebne kompleksy i dążenia do absurdalnego ideału już u dziewczynek.

Postanowił więc stworzyć lalkę, która będzie wyglądać jak prawdziwa kobieta. Lammilly ma szersze biodra, fałdki na udach, większe stopy i mniej spektakularną talię. Lalka wciąż pozostaje jednak piękna. Ma przecież długie, jasne włosy i proporcjonalną twarz. Jej sylwetka jest natomiast szczupła - przynajmniej jak na ogólne standardy.

Pomysł spodobał się internautom, którzy wsparli finansowo pomysł Nickolaya, opisany na jednym z serwisów zajmujących się crowdfundingiem. Udało się zebrać fundusze na wyprodukowanie lalek, a teraz czas na poszerzanie edukacyjnej oferty. Autor pomysłu stworzył już serię filmików z reakcjami dzieci, które bawią się "normalną" Barbie. Teraz Lammilly przemawia do nas niemal samodzielnie. Wyruszyła w podróż do Hollywood, gdzie musi się zderzyć z nowymi modelami urody i wymaganiami wobec ciała. Zobaczcie, jak sobie z tym poradziła.

Więcej zdjęć Lammilly Doll znajdziecie w galerii!