Wyobraźcie sobie letni poranek na łonie natury. Jak wygląda? Jest spokojny i spójny. W niezwykłej harmonii powoli budzi się do życia. Wschodzące słońce delikatnie otula swoimi promieniami zieloną, lekko zroszona rosą trawę, która migocze odcieniami szałwi i srebra. Dokładnie taka jest nowa kolekcja MAKO na lato 2023. Surowa i ponadczasowa. Tym razem do grona minimalistycznych modeli w podstawowych kolorach dołączają torebki i buty zanurzone w bladej, szałwiowej zieleni oraz w szlachetnym, szczerym srebrze. Oto co znajdziecie w aktualnej ofercie MAKO.

Nowa kolekcja MAKO na lato 2023

Właścicielka marki, Ania Sękowska, skupia się głównie na tworzeniu funkcjonalnego, ale stylowego minimalizmu w najwyższej jakości. Nie bez powodu każda kolekcja dopracowywana jest w taki sposób, aby każdy element pasował niemalże do wszystkiego. Gwiazdami tego sezonu zostały mini torebki rodem z lat 90. w stylu baguette, asymetryczne wariacje klasycznej torebki na ramię oraz niezwykle dopracowana reinterpretacja słynnej dla marki torebki-siatki, która w tym sezonie wykonana jest także z laserowo wycinanej skóry. W ofercie polskiej marki nadal pozostają niezawodne klasyki, które zyskały już miano bestsellerów. Latem nie mogło zabraknąć w niej przecież naszych ulubionych koszy, które wyplatane są ręcznie z liści palmowych, a następnie zdobione skórą sprowadzaną z Włoch. Jeśli lubicie (a wiemy, że lubicie) inspirować się stylem francuskich minimalistek z pewnością pokochacie te torebki. Zdradzimy wam, że modele Sorrento, Portofino oraz Saint Tropez dostępne są aż w trzech różnych kolorach.

MAKO to nie tylko torebki

Choć marka kojarzona jest głównie z torebkami, w MAKO kupicie również buty. W kolekcji Summer 2023 pojawiły się modele, na które czekałyśmy najbardziej, czyli wykonane z mięciutkiej skóry baleriny. Te taneczne buty nie mają sobie równych i w tym sezonie dołączyły do grona najbardziej pożądanych modeli. Na stronie MAKO znajdziecie zarówno te klasyczne, zatopione w czerni, jak i nieco bardziej szalone, srebrne buty, które pokochają nie tylko wielbicielki stylu Y2K. Dostępne są także baleriny skrojone (prawie) na kształt oryginalnych point. Te wiązane wokół kostki buty świetnie sprawdzą się w połączeniu z minimalistyczną sukienką, ale dobór stylizacji jest – oczywiście – dowolny. Szukacie butów na wieczorne koktajle albo wesele? W ofercie MAKO znalazło się też miejsce dla ultranowoczesnych muli oraz sandałków na obcasie.

Flagowy butik MAKO – reinterpretacja kolekcji

Dodamy tylko, że Ania Sękowska letnie inspiracje przemyca nie tylko w kolekcji. Reinterpretację najnowszej kolekcji możecie podziwiać we flagowym butiku MAKO przy Mokotowskiej 43, a konkretnie na stworzonej przez Mirellę von Chrupek (fotografkę i autorkę obiektów i kolaży) witrynie. Zobaczycie tam wymodelowane ręcznie, wielkie trawy o organicznych kształtach i zaskakujący baśniowy element – zagubiony srebrny bucik i torebka. Tak kolekcja to bez wątpienia modowa podróż do świata fantazji.

Nowa kolekcja MAKO na lato 2023 / fot. Borys Synak

Credits kampanii:

zdjęcia: Borys Synak

Zobacz także:

modelka: Dobrawa Zowisło / AS Management

stylizacje: Olivia Kijo

Hair & MUA: Kasia Olkowska

Video: Piotr Dębski Asystenci

fotografa: Mateusz Skraba, Mikołaj Chocieszyński

Asystent Video: Mateusz Zawieja

Set design: Piotr Piwowar

Retouch: Magda Baran