Konsorcjum Unicode potwierdziło listę nowych emoji na 2020 rok! Już wkrótce na naszych smartfonach pojawi się (aż!) 117 symboli, które urozmaicą konwersacje między znajomymi. Co znajdziemy wśród nowych emotikonek? Oczywiście nie mogłoby zabraknąć wzorów inspirowanych jedzeniem, zwierzętami i sportem. Jednak najważniejsze jest to, że wśród popularnych emoji znalazły się symbole dedykowane osobom transpłciowym!

Nowe emoji na 2020 rok. Co znajdziemy wśród 117 symboli?

W 2020 roku do rodziny emoji dołączą kolejne symbole związane z jedzeniem, między innymi jagody, oliwki oraz fondée. Jeśli chodzi o zwierzęta, już niedługo wyślemy naszym znajomych emotikony przedstawiające niedźwiedzia polarnego, fokę, bobra, a nawet mamuta. Prawdziwym hitem okazała się uśmiechnięta, a zarazem płacząca emotka. Właśnie tego symbolu nam brakowało! Wśród emoji znalazł się również charakterystyczny – włoski gest, dzięki któremu mieszkańcy słonecznej Italii często wyrażają swoje emocje.

Emoji staną się bardziej tolerancyjne. Już niedługo pojawią się bowiem symbole dedykowane osobom transpłciowycm, na przykład trangender flag. To nie wszystko! Do rodziny emoji dołączy również kobieta w smokingu, mężczyzna z welonem, jak również osoby neutralne płciowo. Wszystkie symbole możecie zobaczyć poniżej.

 

Nowe emoji 2020 – kiedy symbole pojawią się na smartfonach?

Wiemy już, jakie emoji pojawią się na naszych smartfonach w 2020 roku. Pozostaje więc jedno pytanie: kiedy dokładnie? Nowe emoji będziemy mogli wysyłać znajomych (najprawdopodobniej) w drugiej połowie roku. Nie możemy się doczekać, a wy?

Wszystko, co powinniście wiedzieć na temat emotikon >>>

 

Zobacz także: