Siódmy album studyjny Taylor Swift zatytułowany Lover w ciągu pierwszych 24 godzin od publikacji sprzedał się w ilości 2 milionów egzemplarzy na całym świecie! Co więcej, jest pierwszym, do którego wokalistka posiada pełne prawa. Znalazło się na nim 18 wpadających w ucho, a przede wszystkim emocjonalnych utworów. Do współtworzenia płyty artystka zaprosiła jedynie dwóch gości – Brandona Urie, który pojawił się gościnnie w numerze ME!, natomiast grupa country Dixie Chicks wspomogła Taylor w numerze Soon You'll Get Better. Jak zaznacza piosenkarka, album utrzymany jest w romantycznym klimacie, jednak można znaleźć w nim odrobinę smutku i walki z przeciwnościami losu. O czym konkretnie opowiadają poszczególne utwory?

Wiemy, jak Taylor Swift spędza czas wolny. Będziecie zaskoczeni! >>>
 

Jakie przesłanie niosą za sobą piosenki z albumu „Lover” Taylor Swift?

I Forgot That You Existed

Według domysłów mediów oraz fanów, piosenka dotyczy wszystkich postaci, z którymi w ostatnim czasie artystka nie dogadywała się najlepiej. Wśród tych osób najczęściej wymienia się Kanye Westa oraz jej byłego partnera Calvina Harrisa.
 

Cruel Summer i Death By a Thousand Cuts

Drugi z utworów, który znalazł się na płycie dotyczyć ma jednego z romansów Swift, czyli krótkotrwałego związku z aktorem Tomem Hiddlestonem. Para była ze sobą zaledwie trzy miesiące. Oboje niechętnie mówią o tej relacji. Piosenka opisuje lato 2016 roku, więc pojawiają się w niej również wątki odnoszące się do jej konfliktu z Kanye Westem oraz Kim Kardashian. O rozstaniu z chłopakiem opowiada również piosenka Death By a Thousand Cuts.
 

Zobacz także:

Lover, I Thinks He Knows, Paper Rings, Cornelia Street, London Boy, False God

Lover to utwór dedykowany obecnemu chłopakowi Taylor Swift, brytyjskiemu aktorowi Joe Alwynowi. Piosenkarka miała zdradzić swoim fanom, że to jej ulubiona piosenka w karierze. To nie jedyny numer, który dotyczy obecnego związku gwiazdy. O łączącej ją z Alwynem relacji śpiewa również w: I Thinks He Knows, Papers Rings, False God, Afterglow oraz Cornelia Street (to również nazwa ulicy przy której Swift w Nowym Jorku wynajmowała mieszkanie). W London Boy , wokalistka opowiada natomiast o tym, jak dobrze żyje jej się w stolicy Wielkiej Brytanii u boku ukochanego.

Taylor Swift planuje założyć rodzinę i mieć dzieci? Odpowiedź piosenkarki Was zaskoczy
 

The Man

Utwór, w którym gwiazda zastanawia się, jak odbierałby ją media i opinia publiczna, gdyby była mężczyzną. W wywiadzie dla Vogue, gdzie zapowiadała utwór powiedziała: „To pewien rodzaju eksperymentu myślowego. Co by się wydarzyło, gdybym podejmowała te same decyzje, popełniała te same błędy i odnosiła te same sukcesy? Jakby to zostało odczytane?”
 

The Archer

Określany jest jako najbardziej emocjonalny spośród tych, które znalazły się na płycie. Piosenka odnosi się do jej przyjaciółki Karie Kloss, z którą wokalistka miała zerwać stosunki, gdy ta zaczęła utrzymywać bliższe relacje ze Scooterem Braunem, z którym sama jest w konflikcie.
 

Miss Americana & The Heartbreak Prince

Piosenka ma polityczne przesłanie. W drugiej zwrotce wokalistka bezpośrednio nawiązuje do wyborów w 2016 roku, kiedy to prezydentem został Donald Trump.
 

Soon You'll Get Better

Taylor zadedykowała go swojej mamie Andrei, u której w kwietniu 2019 roku ponownie wykryto nowotwór.
 

You Need To Calm Down oraz ME!

Dwa najwcześniej wydane single doczekały się teledysków, gdzie Swift przemyciła sporo symboli oraz znaczeń. W You Need To Calm Down wokalistka wspiera społeczność LGBTQ. Z kolei w ME!, prezentuje swój nowy wizerunek. Sama promocja płyty Lover oparta została na jak najbardziej pozytywnym i barwnym przekazie.
 

It's Nice To Have a Friend

Utwór ma dotyczyć m.in. najlepszej przyjaciółki Taylor Swift, Abigail Anderson.

Zobacz także: Shawn Mendes zdradził, co myśli o Taylor Swift. Nikt do tej pory tak o niej nie powiedział!