Czy są tutaj prawdziwi fani Super Mario? A nawet, jeśli się do nich nie zaliczacie, na pewno graliście w tę grę przynajmniej raz. Dzisiaj Mario to już postać kultowa, dlatego nie dziwi nas fakt, że przeróżne firmy (zaczynając od koncernów zabawkowych, przez marki odzieżowe, aż po firmy specjalizujące się w nowinkach technologicznych) chętnie wykorzystują wizerunek tego superbohatera.

Tym razem, we współpracę z Mario Bros wszedł Google, a konkretniej aplikacja Google Maps, która, jak pewnie wszyscy wiecie, jest rodzajem nawigacji. Kreatorzy aplikacji wciąż chcą ulepszać swoje dzieła i tak samo stało się w przypadku Google. Jak można uatrakcyjnić nawigację? To proste, wystarczy wziąć postać, która cieszy się ogromną sympatią i postawić ją w roli przewodnika. Tak właśnie powstało Mario Google Maps.

ZOBACZ TAKŻE: Instagram i Snapchat zlikwidowały możliwość dodawania GIF-ów

Jak możemy sprowadzić Mario na nasz telefon? Otóż, wystarczy pobrać aplikację Google Maps (bądź ją zaktualizować, jeżeli już wcześniej byliście jej użytkownikami), wyznaczyć trasę, którą chcemy pokonać, a następnie kliknąć mały pytajnik, który powinien znajdować się w prawym dolnym rogu ekranu (tuż obok przycisku rozpocznij). Jeżeli wykonacie te trzy kroki prawidłowo, to na waszej mapie pojawi się Mario w małym autku, który dokładnie pokaże, w którą stronę powinniście się udać, aby dotrzeć do celu. Ale cool, prawda?