Wniosek o wydanie dowodu osobistego, paszportu, wizy turystycznej i innych dokumentów już od dłuższego czasu można składać online. Ale co ze zdjęciami? W dokumentach nie może pojawić się przypadkowo zrobione zdjęcie, natomiast wizyta u fotografa może niekiedy wiązać się z pewnymi niedogodnościami. W ostatnich latach sporo punktów fotograficznych zamknęła się na stałe, a te, które pozostały, znacznie podniosły ceny swoich usług. Nie jest więc tajemnicą, że wykonanie profesjonalnych zdjęć może wiązać się z całkiem sporym wydatkiem. Na szczęście zdjęcie do dowodu osobistego można wykonać także samemu - w domowym zaciszu. Co więcej, to prostsze niż mogłoby się wydawać.

Jak zrobić zdjęcie do dowodu telefonem?

Jak zrobić zdjęcie do dowodu osobistego w domu? To całkiem łatwe! Wykonajcie prosty portret za pomocą swojego smarfona. Następnie pobierzcie aplikację PhotoAID albo wejdźcie na stronę internetową PhotoAID.com/pl i wgrajcie swoje zdjęcie do systemu.

Perfekcyjne zdjęcie z gwarancją akceptacji - zachwala producent apki.

Zastanawiacie się, jak to działa? Sztuczna inteligencja sprawdzi, czy wasze zdjęcie spełnia wszystkie wymogi. Jeśli wszystko będzie w porządku, zostanie ono odpowiednio skadrowane. PhotoAID usunie również tło. Gotowe! Szybko poszło, prawda? Teraz pozostaje wam nic innego, jak wypełnić wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego, do którego dołączycie swoje nowe, idealne zdjęcie.

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że PhotoAID przekazał połowę opłat za zdjęcia wykonywane w czasie pandemii koronawirusa na pomoc szpitalom zakaźnym, których pracownicy codziennie walczyli z Covid-19. Brawo!