Rzadko komu przytrafia się mieć naturalnie gęste, mocne brwi. To jednak nie tak, że trzeba się pogodzić z ich stanem. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kosmetyk i używać go regularnie, by mógł przynieść odpowiedni i oczekiwany efekt. Nie trzeba więc udawać się na kosztowne zabiegi, by cieszyć się bujnymi brwiami, których pozazdrościć mogłaby niejedna modelka. 

Jak stosować odżywkę do brwi?

Jak stosować odżywkę do brwi? To pytanie może sobie zadawać wiele z nas. Najważniejsze jest znalezienie właściwego preparatu odżywczego, ponieważ ten ma na celu wesprzeć regenerację poszczególnych włosków. Nim jednak przystąpimy do działania, warto poznać zasady, które tyczą się stosowania każdego z takich preparatów. Przed nałożeniem odżywki należy przeprowadzić demakijaż. Niestety, ale ani odżywka, ani serum wzmacniające nie będzie dobrze działać w towarzystwie kremów stosowanych na twarz. Dzieje się tak, ponieważ krem tworzy warstwę, przez którą składniki aktywne nie mogą przedostać się do skóry.

Odżywkę zawsze należy nakładać zgodnie z zaleceniem producenta (zwykle szczegółowa instrukcja obsługi znajduje się na opakowaniu preparatu). Za całą procedurę najlepiej zabrać się wieczorem, kiedy przygotowujemy się do snu. Preparat należy nałożyć na całą długość brwi, zarówno na włoski, jak i skórę. Ewentualnie, jeśli mamy wyraźne miejsca przerzedzenia brwi, stosujemy odżywkę wyłącznie tam. Trzeba być jednak cierpliwym, ponieważ pierwsze zauważalne efekty kuracji staną się widoczne po około trzech, czterech tygodniach.

Odżywka do brwi – jaka najlepsza?

Odżywka, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie odżywiać, wzmacniać i zagęszczać brwi. Dzięki temu, że poprawia się ogólna kondycja włosków, brwi zaczynają wyglądać lepiej. Jeśli masz wyjątkowo jasne brwi, chciałabyś je podkreślić, a jednocześnie zależy ci na szybkim rezultacie, wybierz preparat z dodatkiem henny. Dzięki niemu, oprócz odżywienia, zapewnisz włoskom ciemniejszy odcień niż do tej pory.

Warto też wiedzieć, co zawierają w sobie odżywki do brwi dostępne w sprzedaży. Wśród podstawowych składników w odżywkach znajdują się keratyna i witamina B5 (ta pierwsza stanowi naturalny budulec włosa, druga z kolei zadziała wzmacniająco na jego strukturę). Jeśli kondycja brwi nie jest zbyt dobra, za ich regenerację mogą odpowiadać proteiny jedwabiu lub pantenol. Dla nawilżenia do wielu preparatów dodaje się również kwas hialuronowy, który dodatkowo wygładza włoski. Aby natomiast zapobiec podrażnieniom podczas zabiegu, niektórzy producenci dokładają jeszcze alantoinę.

Wybór dobrej odżywki do brwi może nastręczać problemów. Oczywiście, trudno znaleźć jeden, idealny produkt, który odpowiadałby każdemu. Zwykle indywidualne potrzeby są dosyć zróżnicowane, dlatego jednym bardziej odpowiada to, a innym co innego. Mimo wszystko, poniżej przedstawiamy ranking najlepszych spośród odżywek do brwi, podpowiadając, które warto wypróbować.

1. Odżywka Nutridome Brow

Odżywka ma na celu zredukować wypadanie rzęs i jednocześnie przyśpieszyć ich wzrost. Świetnie sprawdzi się również u osób, które chciałyby nieco zagęścić swoje brwi. Formuła żelu sprawia, że preparat jest wygodny w nakładaniu. W składzie wyróżnia się gliceryna oraz pantenol. Nie należy stosować produktu dłużej niż przez trzy miesiące bez przerwy. Wyraźny efekt działania odżywki na włoski brwi staje się widoczny po około czterech tygodniach.

Zobacz także:

2. Odżywka RevitaLash - RevitaBrow 

Jeśli komuś zależy na wzmocnieniu i znaczącym wydłużeniu brwi, powinien sięgnąć właśnie po nie. Dzięki obecnym peptydom, kosmetyk okazuje się wysoce skuteczny nawet przy bardzo osłabionych włoskach. Nie bez znaczenia pozostaje także zawartość biotyny i gliceryny. Dobrze skonstruowany aplikator pozwala na łatwe rozprowadzanie preparatu po brwiach. Przy okazji nie ma szans, by kosmetyk mógł wpaść do oczu.

3. Odżywka-serum Oceanic Long 4 Lashes

Choć to tak naprawdę serum do rzęs, doskonale sprawdza się także jako preparat poprawiający wzrost brwi. Dzieje się tak ze względu na zawartość składników odpowiadających za wzmocnienie także struktury brwi. Znajduje się w nim kwas hialuronowy, prowitamina B5, a także alantoina. Co więcej, substancję aktywną stanowi tutaj biomatoprost, który uznaje się aktualnie za jeden spośród związków stymulujących wzrost brwi notujących najwyższe wyniki. Serum należy stosować raz dziennie, na noc.

4. Odżywka-Regenerum Serum do rzęs i brwi

To kolejny produkt ze znanej serii „Regenerum”, w której ukazały się już odżywki do paznokci, ust, stóp i skóry. Aplikator Regenerum to cieniutki pędzelek, idealny do nakładania preparatu na brwi płynnymi pociągnięciami. Z kolei po przeciwnej stronie „patyczka” znajduje się szczoteczka, którą można sprawnie rozprowadzać preparat po całej długości brwi. Specyfik ma nie tylko przyśpieszyć wzrost włosków, ale również wzmocnić je i ograniczyć wypadanie. Dla lepszego nawilżenia do serum dodano żel z aloesu oraz witaminę E. Zawiera także prowitaminę B5.

fot. materiały prasowe

5. Odżywka EleverBrow

W wypadku tego preparatu aplikatorem jest miękka, lekko ścięta gąbka umieszczona na patyczku. Z jej pomocą bardzo łatwo rozprowadza się odżywkę po całej długości i szerokości brwi, a produkt nie skapuje na skórę. Dzięki jej działaniu, jaśniejsze włoski z czasem ciemnieją. Pozostałe zaś stają się mocne, a przy okazji bardzo gęstnieją. Co istotne, zwłaszcza dla alergików i osób o wrażliwej cerze, odżywka ta w zasadzie nie powoduje żadnych podrażnień ani nie wywołuje uczuleń. Efekty jej działania są też widoczne dużo szybciej niż w przypadku innych, na przykład już po tygodniu.

fot. materiały prasowe