Mamy świetną wiadomość dla fanek i fanów muzycznych festiwali. Już niebawem startuje Lekko Festiwal, czyli zupełnie nowe – butikowe wydarzenie, podczas którego wystąpią najbardziej cool artystki oraz artyści w Polsce. Wśród nich Kwiat Jabłoni, Mikromusic, Kaśka Sochacka, MajLo, a także Ofelia, która opowiedziała nam o swoich rytuałach, inspiracjach, muzycznych planach na (najbliższą) przyszłość i nie tylko. Co więcej, artystka zdradziła, czego możemy spodziewać się podczas odbywającego się w okolicach Warszawy festiwalu Lekko. Przeczytaj wywiad z Ofelią. 

Ofelia o beauty rytuałach, festiwalu Lekko i muzycznych planach na przyszłość [WYWIAD]

Joanna Twaróg: Pandemia skutecznie pokrzyżowała plany wielu artystów. Tęsknisz za koncertami i spotkaniami z fanami oraz fankami?

Ofelia: Jasne! Nie mogę się doczekać aż spotkamy się znowu. To najlepsze uczucie na świecie móc grać dla ludzi i widzieć jak oni reagują, śpiewają moje piosenki. Za każdym razem się wzruszam i nic bardziej mnie nie motywuje do działania niż to!

Występy przed publicznością często wiążą się z tremą. Czy Tobie też czasem towarzyszy? Jak sobie z nią radzisz? 

Występowałam już jako mała dziewczynka, trema nie jest mi obca. Staram się przed wyjściem na scenę poświęcić chwilę samej sobie, skupić się, odpocząć przez moment i do nikogo nie mówić. Przypominam sobie wtedy że wychodzę do ludzi, którzy chcą mnie usłyszeć i muszę dać z siebie wszystko. To wystarcza żeby przezwyciężyć jakikolwiek strach.

Czy masz jakiś rytuał pielęgnacyjny, który pozwala Twojej skórze odetchnąć i zregenerować się po intensywnym okresie występów na scenie? 

Tak, po długim dniu koncertowym, jeśli mam taką możliwość to przygotowuje sobie pachnącą wannę pełną olejków. A później używam wszystkich moich ulubionych balsamów, odłożonych na specjalne okazje – teraz koncerty gramy dużo rzadziej, więc każdy z takich momentów staram się celebrować najbardziej jak się da. 

Zobacz także:

Czym się inspirujesz, kompletując stylizacje na scenę? 

Zawsze staram się znaleźć coś wyjątkowego, ale tym razem, przy nowych koncertach będzie trochę kombinowania!

Dla mnie prezentacja na scenie czy gdziekolwiek się pojawiam jest szalenie ważna. Musi być to spójny wizerunek, ale tez nie ukrywajmy, że moda (i zabawa z nią związana) jest moją ogromną pasją!

Na każdy koncert staram się przygotowywać do wyjątkowego.

Możesz zdradzić, co planujesz na festiwal Lekko?

Na pewno zagramy materiał z pierwszej płyty w aranżacjach, które można usłyszeć na Księgach Ofeliowych, które dosłownie teraz, 9 czerwca, miały swoją premierę. I może zdradzimy coś z nowej nadchodzącej płyty? Kto wie? 

Z kim z line-upu Lekko Festiwal chciałabyś coś nagrać albo wystąpić w duecie? 

MajLo bardzo fajnie komponuje! Absolutnie moje klimaty.

Możesz zdradzić swoje muzyczne plany na kolejne miesiące?

Wielkimi krokami nadchodzi nowy album, będą single, teledyski, live sesje… Dużo nowych Ofelii się pojawi. Mogę zdradzić, że nawet 8! Reszta jest na razie tajemnicą :)