Olej makadamia – właściwości

Olej makadamia jest otrzymywany w wyniku tłoczenia na zimno orzechów o tej samej nazwie, występujących w Afryce i na Hawajach. Zawiera on bardzo rzadko występujący w naturze składnik - kwas omega-7. Jest on identyczny z tym, występującym naturalnie w ciele człowieka – dzięki temu jest on świetnie przyswajany przez organizm oraz absorbowany przez skórę. Olejek makadamia ma szereg właściwości regeneracyjnych – polecany jest zwłaszcza do stosowania na skórę twarzy w celu opóźnienia procesów jej starzenia. Olej z orzechów makadamia sprawdzi się również w stosowaniu doustnym – np. jako dodatek do sałatek (ma orzechowy posmak i przyjemny, złoty kolor), a także w formie maski renegeracyjnej na włosy. Olej makadamia może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz do pielęgnacji skóry i włosów kilkuletnich dzieci (o ile nie są na niego uczulone – warto wykonać próbę na małym fragmencie skóry). Do codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzi się olej makadamia nierafinowany. Jakie właściwości posiada olej makadamia? Oto one: wspomaga namnażanie komórek skóry, stymuluje produkcję kolagenu, nawilża, zmiękcza i wygładza skórę, osłabia działanie wolnych rodników oraz chroni przed działaniem promieni UV.

Olej makadamia na twarz – stosowanie i efekty

Olej makadamia najczęściej znajduje swoje zastosowanie w kosmetyce. Sprawdza się idealnie zwłaszcza w pielęgnacji skóry twarzy. Substancja ta wspomaga walkę ze starzeniem się skóry, nadaje jej zdrowy i promienny wygląd, a także mocno ją nawilża i chroni przed działaniem wolnych rodników. Najlepsze efekty stosowania oleju z orzechów makadamia osiągniesz, gdy będziesz aplikować go bezpośrednio na skórę. Możesz go stosować zarówno jako samodzielną substancję, jak i łączyć z innymi produktami. Sprawdzi się on także jako dodatek do kąpieli, wystarczy do ciepłej wody wpuścić kilka jego kropel. Olejek makadamia najlepiej aplikować na suchą, oczyszczoną skórę po wieczornej kąpieli – otwarte pory sprzyjają jego lepszemu wchłanianiu, a jego zapach podziała na ciebie relaksacyjnie. Pierwsze efekty będą widoczne po około dwóch tygodniach - jednak pojawią się one tylko, jeśli olejek będzie regularnie stosowany.

Olej makadamia na cellulit – stosowanie i efekty

Olej makadamia idealnie sprawdzi również się w walce z cellulitem. Jego właściwości ujędrniające oraz wspomagające elastyczność skóry są kluczem do sukcesu. Oprócz tego, olej makadamia pomoże również zredukować rozstępy (często idące w parze wraz z cellulitem). Jak najlepiej stosować olej makadamia na cellulit? Na suchą, oczyszczoną skórę zaaplikuj kilka kropel olejku, a następnie dokładnie wmasuj go w skórę (możesz to zrobić przy użyciu rąk lub specjalnego wałeczka do masażu). Masaż jest bardzo ważnym czynnikiem – wspomaga on wchłanianie się olejku oraz pobudza dodatkowo krążenie. Przy regularnie wykonywanych zabiegach z użyciem oleju makadamia pierwsze drobne efekty powinny być zauważalne już po tygodniu - na większe trzeba niestety poczekać nieco dłużej.

Olejek makadamia do włosów – stosowanie i efekty

Olej makadamia wspomaga odbudowę struktury włosa oraz pielęgnuje je od wewnątrz. Sprawdza się on szczególnie w przypadku kobiet, które mają za sobą rozmaite zabiegi fryzjerskie (np. farbowanie), lub po prostu często używają prostownicy i lokówki. Olejek makadamia może być stosowany na włosy w formie maski lub wcierany w niewielkich ilościach w końcówki – bez spłukiwania. Jak go stosować? Na suche lub wilgotne włosy nałóż olejek i pozostaw go na pół godziny, a następnie spłucz (możesz również pozostawić go na noc - wtedy włosy będą bardziej odżywione). Olej makadamia może być również stosowany bez spłukiwania – idealnie scala on i chroni końcówki przed rozdwajaniem się, a także nadaje im blasku. Ważne jest, by nie wcierać go w skalp, ponieważ pozostawiony na cały dzień, może podrażnić delikatną skórę głowy.

5 najlepszych wcierek do włosów, które przyspieszają powstawanie baby hair i wzmacniają włosy >>>

Olej makadamia – opinie, cena

Olej makadamia to ulubieniec kobiet, głównie ze względu na swoje szerokie zastosowanie, prostotę aplikacji i dużą ilość dobroczynnych właściwości. Istotny jest również stosunek jakości do ceny – nierafinowany olej makadamia w porównaniu z kosmetykami przeciwzmarszczkowymi jest o wiele tańszy. Gdzie kupić olejek makadamia? Jest on dostępny w niektórych drogeriach, aptekach oraz w internecie. Cena za buteleczkę o pojemności 100 ml waha się od 15 do nawet 50 złotych. Jest ona zależna przede wszystkim od jakości – za nierafinowany olej makadamia zapłacisz około 10 złotych więcej niż za jego rafinowany odpowiednik. Oczywiście, najbardziej bogata w witaminy i kwasy jest jego mniej przetworzona wersja. Warto więc wydać odrobinę więcej, aby osiągnąć lepsze efekty jego stosowania.

Zobacz także: