Nie jest tajemnicą, że moda to już od lat nieodłączny element każdego letniego festiwalu muzycznego. Organizatorzy Open'er Festival, czyli jednego z największych tego typu wydarzeń w Europie, przenieśli tę zasadę na kolejny poziom. Mowa oczywiście o Fashion Stage, czyli specjalnej strefie, poświęconej w całości temu, co miłośnicy i miłośniczki świata mody kochają najbardziej.

Fashion Stage na Open'er Festival 2022

Cztery dni spektakularnych pokazów w wykonaniu młodych przedstawicieli i przedstawicielek polskiej sceny modowej i możliwość bezpośredniego nabycia ich oryginalnych projektów – Fashion Stage 2022 to prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią wiedzieć, co w modowej trawie piszczy. To jednak nie wszystko. Tym razem w modowej strefie Open'era dzieje się również coś, czego do tej pory jeszcze nie było. 

Każdy, kto choć trochę orientuje się w ogólnoświatowych trendach, doskonale wie, że przyszłością mody jest upcykling. Po wykorzystane już wcześniej tekstylia sięgają coraz chętniej nie tylko niezależni twórcy, ale także największe i najsławniejsze domy mody. Zyskującą coraz większe uznanie i rozgłos ideę przybliżają festiwalowiczom i festiwalowiczkom zaproszeni twórcy. Oto oni.

201 RESPECT

Ubrania z metką made in Poland produkowane od 2018 roku.

W chwili powstania marki na świecie było 201 państw. Wyrażamy RESPECT dla odmienności, różnorodności, mniejszości i twórczości - tak twórcy brandu tłumaczą nazwę swojej marki.

LAMFEI

W projektach Angeliki Ożdżyńskiej pokazują się chętnie gwiazdy polskiego show-biznesu, popularne artystki i influencerki, w tym Natalia Szroeder, Kayah, Lila Janowska i Julia Kostera.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @lamfei.pl

SZCZYGIEL-

Mix streetwear i high fashion. Marka projektująca w zgodzie z zasadami mody zrównoważonej. Jej założycielka, Ania Szczygieł, kieruje się zasadą: kobieta ma czuć się silna, inteligentna, piękna i wartościowa.

Zobacz także:

Exprimere_te

Marka została stworzona przez kostiumografkę Izabelę Wasilewską Handelsman  – miłośniczkę sztuki i estetkę, zakochaną w dwudziestoleciu międzywojennym, która zawsze pamięta o dobru naszej planety, a jednocześnie zmienia apatyczny obraz branży mody na indywidualny, unikatowy, ekspresyjny i pozwalający wyrazić siebie oraz drzemiącą w każdym z nas wolność.

JACKOB BUCZYNSKI

Był jednym z pierwszych twórców, którzy nie bali się przetwarzania używanej odzieży i wykorzystywania surowców do tworzenia nowych projektów. Na jego słynne już kurtki z kolorowymi frędzlami skusili się nawet medalista olimpijski Tom Daley i zdobywca Oscara Dustin Lance Black.

JARMULA

Awangardowy brand JARMULA funkcjonuje na rynku od 2016 roku.

Tworzę odzież gotową na to, co przyniesie nam przyszłość: jej formy tworzą kod ułatwiający funkcjonowanie w codzienności, ale też pozwalający na manifestację swojego ego. Ten kod ma być oznaką racjonalności, zniechęcać do nadprodukcji i nadmiernego konsumpcjonizmu - opowiada założyciel marki.

Naked Upcycling Design

Naked to marka która daje ubraniom drugie życie i miejsce, gdzie bardzo chętnie widziani są polscy twórcy.

Jesteśmy marką świadomą, mamy misję i wiarę w to, że upcycling to przyszłość mody - do tego dążymy. Jesteśmy przyszłością - podkreślają twórcy Naked.

RAD DUET

RAD DUET został stworzony przez duet projektantów Macieja Józwickiego i Juliusza Rusina w 2017 roku. W modzie poruszają tematy dotyczące Polski - jej kulturowej tożsamości, przemian społecznych, historii i stereotypów. W 2021 roku wraz z wiodącą polską drag queen Shady Lady stworzyli projekt „Sawa” w celu uczczenia społeczności LGBT+. W tym rku kontynuuję współpracę w ramach projektu „Hiacynt”. Warto dodać, że duet zaprojektował też m.in. instalację „Kowalski in Space” na Expo w Dubaju.

Weronika Nowosad

Weronika Nowosad to absolwentka poznańskiej szkoły mody Fashion School oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Scenografia, specjalności Projektowanie Ubioru. Jej dyplom ,,KŁOBUK” zrealizowany na Uniwersytecie Artystycznym znalazł się w zestawieniu 10 najlepszych dyplomów według magazynu FONT NIE CZCIONKA oraz został nominowany do nagrody im. M. Dokowicz na najlepszy dyplom 2020 Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zainspirowana regionem, z którego pochodzi, założyła wraz z siostrą markę UPAŁTY, w której główną inspiracją są Mazury.