Przyglądamy się z bliska gwiazdom Orange Warsaw Festival 2019. Po Solange czas na Miley Cyrus i jej najlepsze refreny. Obrazimy się, jeśli nie zaśpiewa ich w Warszawie.

„We Can't Stop”

Nie ograniczał jej już kontrakt z Disneyem, mogła odpuścić podlizywanie się konserwatywnym amerykańskim rodzinom. Miley Cyrus dorosła, a dowodem na to miał być jej czwarty, wydany w 2013 r. album Bangerz. Wyprodukowany przez specjalistów od hiphopowych brzmień, imprezowy, seksowny, prowokujący, bezczelny. Dokładnie tak jak promująca go piosenka We Can’t Stop. Numer i towarzyszący mu teledysk podzieliły prasę. Dziennikarze chwalili brzmienie, ale kręcili nosem na tekst o zabawie i rekreacyjnych narkotykach, nie wszystkim spodobał się też rozerotyzowany teledysk. Nie nabierajcie się jednak na to bezpodstawne grymaszenie. Ludzie myślący podwójnymi standardami są wszędzie, w amerykańskiej prasie muzycznej też.

Zobacz także: Kasia Sawczuk nagrała debiutancką płytę! Znamy datę pierwszego singla

„Wrecking Ball”

Tak, wiem, wszystkich bardziej interesowało, że Cyrus w teledysku do Wrecking Ball zagrała nagi buldożer i polizała młotek, niż że nagrała znakomitą popową balladę. Melodramat idealny. Co z tego, że bez majtek?

„Dooo It!”

Gdzieś po drodze Miley Cyrus zakumplowała się z zespołem Flaming Lips, ikonami alternatywnego rocka. Z tej przyjaźni zrodził się materiał na udostępnioną za darmo w internecie płytę Miley Cyrus & Her Dead Petz, najbardziej progresywny, brudny, duszny i pokręcony album w dyskografii wokalistki. I tak niepedagogiczny, że przy takim Dooo It! wspominane wyżej We Can’t Stop brzmi jak reklama abstynencji.

„Malibu”

Nie nadążysz. Gdy świat pogodził się z wyuzdaną Miley Cyrus, ta założyła romantyczne koronki i nagrała płytę (prawie) country, w hołdzie swojej matce chrzestnej Dolly Parton. Malibu to pierwszy singiel z wydanego trzy lata temu albumu Younger Now. Żadnych brudnych beatów, raczej naturalne, przejrzyste, miękkie brzmienie. I bardzo niewinny tekst. To się dopiero nazywa (kontrolowane) ocieplanie wizerunku.

Zobacz także: Miley Cyrus wyznała szokującą prawdę o swoim małżeństwie z Liamem Hemsworthem!

„Nothing Breaks Like A Heart”

Dla tych, którzy z jakiegoś powodu przegapili jedną z najlepszych popowych piosenek zeszłej jesieni - Nothing Breaks Like A Heart to piosenka Marka Ronsona, zapowiadająca jego najnowszy album. I nie byłaby tak świetna, gdyby zaśpiewał ją ktokolwiek inny. Pozornie nic tu do siebie nie pasuje. Bo jak zestawić dyskotekową produkcję Ronsona z melodią country, którą wykonuje Cyrus? W tym kontraście jest metoda. To na pewno najlepsza, najbardziej szlachetna piosenka Ronsona. I jedno z najlepszych wykonań w dorobku Miley Cyrus.

Orange Warsaw Festival odbędzie się 31 maja i 1 czerwca 2019 r. na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Więcej informacji na stronie: orangewarsawfestival.pl.