Orange Warsaw Festival 2019 otwiera jak co roku sezon festiwali muzycznych i jest to wydarzenie bliskie naszemu sercu. Nie tylko dlatego, że odbywa się w stolicy. Każda edycja przyciąga tłumy fanów z całej Polski i jest bardzo różnorodna pod względem artystów – na festiwalu występują zarówno międzynarodowe, jak i rodzime gwiazdy. Tegorocznymi headlinerami są Solange, która wydała niedawno nową płytę When I Get Home oraz Miley Cyrus, która po raz pierwszy w swojej karierze zagra dla polskiej publiczności. Artystka zastąpiła Cardi B, która pierwotnie miała być gwiazdą OWF 2019, jednak odwołała kilka koncertów w Europie, również ten w naszym kraju. Agencja Alter Art, odpowiedzialna za organizację festiwalu, ogłosiła właśnie nowych artystów, którzy wystąpią na wydarzeniu już 31.05-1.06.2019 na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie. Sprawdźcie, kto dołączył do line-up'u Orange Warsaw Festival 2019.

Orange Warsaw Festival 2019 ogłosił nowych artystów

Fani brytyjskiego rocka będą zachwyceni. Do line-upu festiwalu w Warszawie dołączył Miles Kane, który współtworzy z Alexem Turnerem formację The Last Shadow Puppets. Ale artysta działa także solowo, w zeszłym roku ukazała się jego trzecia płyta Coup de Grace. Poza tym, organizatorzy ujawnili również polską reprezentację, która pojawi się na przełomie maja i czerwca na Torze Wyścigów Konnych. Na scenie usłyszymy Julię Pietruchę oraz zespół Bitamina, czyli przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Dodatkowo nie zabraknie wschodzących gwiazd hip-hopu. Ostatniego dnia maja zagra Otsochodzi, który niedawno wydał trzeci album pod skrzydłami wytwórni Asfalt Records, zatytułowany Miłość. Natomiast w Dzień Dziecka posłuchamy Jana-rapowanie, młodego artysty z Krakowa. Jego płyta Plansze zadebiutowała na szczycie zestawienia OliS, a większość koncertów z trasy wyprzedała się w błyskawicznym tempie! Ten hip-hopowy line-up zasilił również jakiś czas temu Quebonafide, jeden z najpopularniejszych raperów w ostatnim czasie.

Oprócz wspomnianych artystów, na Orange Warsaw Festival pojawią się również DJ Marshmello, zamaskowany producent muzyczny, który współpracował z takimi nazwiskami jak Selena Gomez, DJ Khalid, Lil Peep oraz zespół Bastille. Nie zabraknie również ukłonu w stronę fanów alternatywnego rocka. Na scenie festiwalu zagra zespół The Racontreurs, za którym stoi m.in. Jack Wait, frontman White Stripes. W line-up'ie znalazł się również Troye Sivan, jeden z najciekawszych wokalistów młodego pokolenia, który ma na koncie dwa świetnie sprzedające się albumy! Z kim widzimy się pod sceną na Orange Warsaw Festival 2019?