Zrób QUIZ - ile wiesz o Oscarach?

AliciaVikander w sukni LouisVuitton przypominała internautom kreację Belli z filmu "Piękna i Bestia". Skojarzenie okazało się słuszne - podobnie jak "Piękna i Bestia", AliciaVikander również wygrała Oscara. Aktorka została nagrodzona za rolę w filmie "Dziewczyna z portretu", w którym zagrała drugoplanową postać u boku Eddie'goRedmayne'a.

O wiele mniej przyjemne skojarzenia pojawiły się wokół kreacji KateWinslet. Aktorka pojawiła się na czerwonym dywanie w sukni RalphLauren. Dużo większe emocje od sukni wzbudził jednak partner gwiazdy - Winslet wystąpiła na gali z LeonardoDiCaprio (w garniturze Armani), któremu wyjątkowo mocno kibicowała podczas ogłaszania oscarowych wyników. Oscar 2016 nie trafił w jej ręce, ale wyglądało na to, że Oscar dla Leo sprawił jej ogromną przyjemność.

OliviaWilde również nie zdobyła serc internautów swoją kreacją. Wystąpiła w sukni Valentino - różowej, plisowanej kreacji z odkrytym dekoltem i ozdobną "obrożą" na szyi. Suknia sprawiła jednak, że młoda gwiazda wyglądała szeroko i masywnie - zupełnie nieadekwatnie do swojej prawdziwej sylwetki.

Zobaczcie wszystkie memy z czerwonego dywanu Oscary 2016 w naszej galerii >>>