Oscary za nami, ale wciąż jest o nich dość głośno. Najgorętsze tematy, to zdecydowanie sukienka Rity Moreno, którą aktorka założyła na oscarową galę już 56 lat temu oraz fakt, że stalker gwiazd ukradł statuetkę zdobytą przez Frances McDormand.

Nie mniej emocji wzbudzają także kreacje, które gwiazdy założyły na tę specjalną okazję. Wybrano już najgorszą stylizację (chodzi o czarną sukienkę Violetty Komyshan - partnerki Ansela Elgorta) i zauważono, że Meryl Streep oraz Allison Janney pojawiły się na czerwonym dywanie w niemalże identycznych sukniach. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj >>>

Okazuje się, że to nie koniec zawirowań wokół kreacji Allison Janney. Tegoroczna zdobywczyni Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa założyła czerwoną suknię zaprojektowaną przez Reem Acra. Pojawiły się jednak głosy, świadczące o tym, że kreacja może być dosłowną inspiracją, a wręcz kopią innej sukienki. Na ten temat wypowiedział się Marc Bouwer, designer, który z niedowierzaniem patrzył na Allison Janney w sukni, która niemalże w stu procentach wygląda jak ta, którą zaprojektował w 2016 roku.

Oscary 2018: kreacje gwiazd. Zobaczcie najpiękniejsze stylizacje >>>

Podobno oburzony projektant skomentował nawet zdjęcie opublikowane na profilu instagramowym Reem Acra, którego treść wyglądała tak: kopia, kopia, kopia, ale został on usunięty po 20 minutach. Reem Acra nie wypowiedziała się na temat komentarza pozostawionego pod zdjęciem sławnej sukienki, ale zapewniła, że suknia zaprojektowana dla Allison Janney jest inspiracją z jej własnych projektów z 2016 roku. Marc Bouwer nie zaprzestał jednak walki o swoją kreację, bowiem na swoim Instagramie opublikował kolaż pokazujący podobieństwo obu sukienek. 

Nie umiemy powiedzieć, kto ma rację w tej sprawie i kto kim i kiedy się inspirował, aczkolwiek podobieństwo rzeczywiście jest dość wyraźne. Naszą uwagę przyciąga szczególnie głęboki dekolt o charakterystycznym kształcie oraz długie rękawy rozcięte w dosłownie identyczny sposób. Mimo wszystko uważamy, że Allison Janney bardzo dobrze prezentowała się na czerwonym dywanie.