Zeszłoroczne Oscary były bardzo przewidywalne. Jeżeli ktoś łudził się, że Zimna Wojna (nie zaprzeczamy, że to genialny film) otrzyma statuetki dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, za najlepsze zdjęcia i dla najlepszego reżysera, to z pewnością nie widział Romy. Alfonso Cuarón i jego poruszający obraz Meksyku zdobyli je wszystkie. Nie zaskoczyły także nagrody dla aktorów pierwszoplanowych i drugoplanowych, jedynie Green Book okrzyknięty najlepszym filmem okazał się miłą niespodzianką. Krytycy i media na całym świecie jednogłośnie obstawiali, że i to wyróżnienie przypadnie w udziale Romie. Jedną z tych kategorii, która podczas Oscarów 2019 nie budziła większych emocji, była „Najlepsza piosenka”. To było wręcz pewne, że wyróżnienie trafi w ręce Lady Gagi, która wraz z Andrew Wyattem, Anthony'm Rossomando i Markiem Ronsonem stworzyła przebój Shallow do filmu Narodziny gwiazdy. Utwór otrzymał Oscara 2019 i tym samym sprawił, że jego autorka Lady Gaga przeszła do historii! Wokalistka jako jedyna osoba na świecie otrzymała w jednym roku nagrody Grammy, BAFTA, Złoty Glob i Oscara.

To nie zdarzyło się nigdy przedtem. Piosenkarka każdą z nich zawdzięcza właśnie filmowi w reżyserii Bradley'a Coopera, choć jedną statuetkę Grammy zdobyła za najlepszy występ pop solowy, czyli wykonanie własnego kawałka Joanne (Where Do You Think You're Goin'?). Oprócz tego dwa złote gramofony trafiły w ręce 32-latki w kategoriach najlepszy duet pop oraz najlepsza piosenka napisana do filmu. Nagrodę BAFTA zdobyła z Bradley'em całościowo za muzykę do Narodzin gwiazdy. Złoty Glob, podobnie jak Oscar, uhonorował piosenkę Shallow uznając ją za najlepszy filmowy numer roku. Za każdym razem Gaga współdzieliła więc wyróżnienia z kimś innym i tylko ona dostąpiła tego zaszczytu – tylko ona zapisała się złotymi zgłoskami na kartach historii. I to w dodatku dwukrotnie!

Oscary 2019: Bradley Cooper i Lady Gaga zaśpiewali razem „Shallow”. Piosenka chwilę później zdobyła statuetkę
 

Lady Gaga w diamentowym naszyjniku Audrey Hepburn na Oscarach 2019

Cztery najważniejsze nagrody na koncie to jedno, ale Lady Gaga ma jeszcze jeden powód do dumy. Marka Tiffany & Co. w szczególny sposób wyróżniła wokalistkę i na galę rozdania Oscarów 2019 sprezentowała jej 128-karatowy diamentowy naszyjnik, którego wartość wyceniana jest na 30 milionów dolarów! W tym przypadku (choć wydaje się to niemożliwe) to jednak wartość sentymentalna, a nie pieniądze, ma tutaj zdecydowanie większe znaczenie. Drogocenny kamień w kolorze żółtym to jeden z największych i najpiękniejszych diamentów tego typu na świecie. Pochodzi z kolii, którą na zdjęciach promocyjnych do filmu Śniadanie u Tiffany'ego miała na sobie sama Audrey Hepburn. Był to rok 1961 i wtedy ostatni raz ktokolwiek nosił go na szyi. 58 lat później wystąpiła w nim Lady Gaga na gali Oscarów 2019. Tak tworzy się historia!

Oscary 2019: Bradley Cooper i Irina Shayk na czerwonym dywanie nie byli sami!