Za nami 91. gala wręczenia nagród Akademii Filmowej. Podczas Oscarów 2019 triumfował m.in. film Bohemian Rhapsody, opowiadający historię charyzmatycznego wokalisty zespołu Queen, Freddiego Mercury’ego. W główną rolę wcielił się Rami Malek, który był faworytem w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Produkcja otrzymała wiele nagród, w tym dwa Złote Globy oraz dwie statuetki BAFTA, a minionej nocy do tej kolekcji dołączyły te najbardziej prestiżowe. Akademia Filmowa nagrodziła obraz za: najlepszy film oraz montaż dźwięku. I chociaż film nie wygrał w najważniejszej kategorii, czyli najlepszy film, Oscara zdobył również 37-letni Rami Malek, który rolą Freddiego porwał nie tylko widzów na całym świecie, ale zachwycił również krytyków filmowych. Jego przemówienie podczas odbioru statuetki przejdzie do historii jako najbardziej wzruszające podczas tegorocznej oscarowej gali!

Oscary 2019: Lady Gaga przeszła do historii! Nikt przed nią nie dokonał takiego wyczynu. Wszystko dzięki „Shallow” >>>

Oscary 2019: Wzruszające przemówienie Ramiego Maleka. Aktor wyznał miłość swojej dziewczynie

Nie mogło być inaczej! Rami Malek otrzymał Oscara za wspaniałą rolę Freddiego Mercury’ego w filmie Bohemian Rhapsody. Aktor na scenie podziękował swojej mamie, która również była obecna na ceremonii wręczenia nagród. Ze łzami w oczach podziękował wszystkim, którzy w niego uwierzyli i dali szansę zagrania w biograficznym filmie o legendzie muzyki. Kilka ciepłych słów skierował do członków zespołu Queen, dziękując Bryanowi May’owi Rogerowi Taylor’owi za możliwość bycia niewielką częścią ich historii. Rami Malek wyznał również, że jako dziecko nigdy nie uwierzyłby w to, gdyby ktoś powiedział mu, że kiedyś otrzyma Oscara. Przyznał też, że kiedy był młodszy walczył z odkryciem własnej tożsamości, ale film Bohemian Rhapsody opowiada o człowieku, który przeżył swoje życie, nigdy nie przepraszając za to, kim jest, a jako homoseksualiście i imigrantowi nie było mu łatwo. Rami także jest imigrantem, a jego rodzice pochodzą z Egiptu: „W tym momencie pisze się moja historia. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie uwierzyli”.

Oscary 2019: kreacje gwiazd. Oto najpiękniejsze stylizacje i suknie z czerwonego dywanu >>>

Ale najbardziej wzruszające słowa Rami Malek skierował do swojej dziewczyny, aktorki, która również wystąpiła w Bohemian Rhapsody, wcielając się w rolę Mary Austin, czyli najlepszej przyjaciółki Freddiego Mercury’ego. Kiedy aktor usłyszał werdykt, namiętnie pocałował siedzącą u jego boku Lucy Boynton, a następnie na sam koniec swojego przemówienia, wyznał jej miłość. „Lucy, jesteś sercem tego filmu, jesteś niesamowicie utalentowana. Masz moje serce”, a 24-latka nie kryła łez wzruszenia. W galerii znajdziecie zdjęcia aktorskiej pary z Oscarów 2019. 

Rami Malek i Lucy Boynton - historia związku

Rami Malek i Lucy Boynton poznali się na planie filmu Bryana Singera Bohemian Rhapsody. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zaczęli się spotykać, ale plotki o tym, że mają się ku sobie, pojawiły się już w marcu zeszłego roku. Wybrali się wtedy razem na pokaz Miu Miu i pozowali razem. Spekulacje na temat związku potwierdził sam 37-latek podczas festiwalu w Palm Springs. Wtedy także podziękował swojej 24-letniej dziewczynie, nie pozostawiając wątpliwości, że są parą. Od tamtej pory 24-latka wspiera swojego partnera i pojawia się u jego boku na każdym ważnym evencie. Między Lucy Boynton i Ramim Malekiem jest 13 lat różnicy.