Oscary 2020 coraz bliżej. W nocy z 9 na 10 lutego odbędzie się 92. ceremonia przyznania nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Kto ma najwięcej szans na statuetki? Według nominacji „Joker” Todda Philipsa, który wytypowany został aż w 11 kategoriach. Po 10 nominacji zdobyły takie tytuły, jak „1917” Sama Mendesa, „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino oraz „Irlandczyk” Martina Scorsese. Z kolei na 6 Oscarów szansę ma absolutne objawienie tego sezonu filmowych nagród, czyli południowokoreańska produkcja „Parasite” w reżyserii Bonga Joon-ho. To z nim o tytuł najlepszego filmu międzynarodowego konkuruje „Boże Ciało” Jana Komasy.

Oscary 2020: gdzie oglądać, kto poprowadzi i zaśpiewa, co nominowani dostaną w gift bagach i jak będzie wyglądało menu? Wszystko, co powinniście wiedzieć o 92. gali wręczenia Nagród Akademii Filmowej

Każdy na pewno ma już swoje typy. Powstało nawet specjalne narzędzie, czyli Oscars Prediction Experience, które umożliwia typowanie zwycięzców tegorocznych Oscarów. I jak się okazuje, swoich faworytów ma również Akademia! Tego zupełnie nikt się nie spodziewał, ale na koncie na Twitterze, obserwowanym przez 3,4 mln użytkowników, pojawił się tweet z kompletną listą przewidywanych zwycięzców. I choć bardzo szybko zniknął, równie szybko zareagowali użytkownicy Twittera, publikując screeny ewidentnie źle zaplanowanej publikacji. Akademia z w mgnieniu oka wydała stosowne oświadczenie, że post z przewidywanymi zwycięzcami nie był jej autorstwa, a powodem całego zamieszania miały być problemy techniczne Twittera. „Swoje typy przedstawimy w niedzielę” - napisała Akademia tłumacząc się z wpadki.

Oscary 2020: lista przewidywanych zwycięzców na Twitterze. Największa wpadka w historii Oscarów?

Kto znalazł się wśród przewidywanych zwycięzców Oscarów 2020? Zgodnie z tym, co pojawiło się we wpisie, Oscara za najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny oraz najlepszy film międzynarodowy dostanie „Parasite”. Z kolei na statuetkę za najlepszy scenariusz adaptowany zasłużył Taika Waititi i jego „Jojo Rabbit”, a Sam Mendes na nagrodę dla najlepszego reżysera. Wśród typowanych zwycięzców pojawili się także Joaquin Phoenix jako najlepszy aktor, Brad Pitt jako najlepszy aktor drugoplanowy, Renée Zellweger wytypowano na najlepszą aktorkę, a Laurę Dern na najlepszą aktorkę drugoplanową. Więcej typów Akademii możecie zobaczyć poniżej. Pokrywają się z waszymi?

Twitter

A tweeta ze swoimi typami możecie stworzyć tutaj: 

Zobacz także:

 

Oscary 2020 transmisja tv: gdzie obejrzeć? Oscary 2020 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 9 na 10  lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek. W tym roku szanse na Oscara ma polski film  „Boże Ciało", produkcja Aurum Film w koprodukcji z Canal+.