Oscary 2020: Występ Billie Eilish – Co zaśpiewała artystka?

Gala rozdania Oscarów ogromne emocje wzbudza nie tylko za sprawą samych nagród (najważniejszych w branży filmowej!), ale i występów muzycznych, które mają miejsce w przerwach między ich przyznawaniem. Wystarczy wspomnieć ubiegłoroczne wykonanie piosenki „Shallow”, podczas którego Lady Gaga i Bradley Cooper tak rozpalili naszą wyobraźnię, że jeszcze przez kilka miesięcy zastanawialiśmy się, czy w plotkach o romansie nie kryje się aby ziarenko prawdy. 

Najbardziej wyczekiwany występ tegorocznej, 92. gali rozdania Oscarów? Billie Eilish, ulubienica nastolatek, która w tym roku zgarnęła aż 4 nagrody Grammy, i to w najważniejszych kategoriach, w dodatku przechodząc do historii jako pierwsza kobieta, której się to udało. Atmosfera wokół jej oscarowego występu była gorąca nie tylko ze względu na popularność artystki, ale i ze względu a podgrzewające ją plotki. Od kilku tygodni mówiło się bowiem, że podczas gali rozdania Oscarów 2020 Billie Eilish po raz pierwszy publicznie zaśpiewa piosenkę „No Time To Die”, którą stworzyła do najnowszego filmu o legendarnym już agencie 007 (wspólnie z bratem Finneasem O'Connellem). Czy tak się stało? Dziś wiemy już, że nie. Co nie znaczy, że jej występ nie był udany. Wręcz przeciwnie. Wokalistka wzruszyła nas do łez. 

Billie Eilish podczas 92. gali rozdania Oscarów zaśpiewała piosenkę „Yesterday”

Billie Eilish na gali rozdania Oscarów 2020 zaśpiewała bowiem jedną z najsmutniejszych piosenek wszech czasów, czyli „Yesterday” Beatlesów. I zrobiła to w hołdzie dla zmarłych w tym roku osób ze świata filmu i showbiznesu (między innymi Kobyego Bryanta). Jak wypadła na scenie? Najlepiej zobaczcie sami: