Właśnie trwają ogłoszenia nominacji do Oscarów 2020, najważniejszych statuetek w branży filmowej. Do tej pory dowiedzieliśmy, że szansę na Nagrodę Akademii Filmowej ma m.in. Brad Pitt za drugoplanową rolę w „Pewnego razu... w Hollywood”, Laura Dern za „Historię małżeńską”, film „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa za najlepszy scenariusz oryginalny oraz „Małe kobietki” za najlepsze kostiumy. Pełną listę znajdziecie tutaj >>>. To prestiżowe wyróżnienie otrzymał również polski film, o którym w ostatnich miesiącach było bardzo głośno i który był jednym z najmocniejszych kandydatów. „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy ma szansę powalczyć o Oscara 2020! Obraz otrzymał nominację w kategorii najlepszy film międzynarodowy. To drugi rok z rzędu, w którym nominację otrzymała polska produkcja. Przypomnijmy, że w zeszłym roku „Zimną Wojnę” nominowano w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, Łukasz Żal otrzymał nominację w kategorii najlepsze zdjęcia oraz Paweł Pawlikowski w kategorii najlepszy reżyser. Niestety produkcja nie zdobyła żadnej statuetki. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej!

Złote Globy 2020 - nominacje. Czy „Boże Ciało” może zdobyć statuetkę? >>>

Oscary 2020: „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy nominowane do Nagród Akademii Filmowej

„Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy, znanego z takich filmów jak „Miasto 44” i „Sala samobójców”, ma szansę zdobyć najważniejszą nagrodę w branży filmowej. Film nominowano do Oscarów 2020 w kategorii najlepszy film międzynarodowy (w poprzednich latach kategoria nosiła nazwę „najlepszy film nieanglojęzyczny”). Obraz ma jednak mocną konkurencję, ponieważ powalczy o statuetkę z takimi tytułami jak: „Parasite” w reżyserii Bonga Joon-ho, „Kraina miodu” Tamary Kotewskiej i Ljubomira Stefanowa, „Nędznicy” w reżyserii Ladj Ly oraz „Ból i blask” Pedro Almodóvara.

„Boże ciało” opowiada historię młodego 20-letniego Daniela (w tej roli hipnotyzujący Bartosz Bielenia), który zostaje zwolniony z zakładu poprawczego i wyjeżdża na Podlasie, aby pracować w stolarni. Zamiast tego udaje jednak księdza w tamtejszej parafii, zastępując tymczasowo proboszcza. Film Jana Komasy na podstawie scenariusza Mateusza Pacewicza zebrał doskonałe recenzje w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Produkcja ma już na koncie kilka prestiżowych wyróżnień, m.in Trzy Złote Lwy oraz Nagrodę Label Europa Cinemas na festiwalu MFF w Wenecji. Czy „Boże ciało” zgarnie również Oscara 2020? Mamy na taką nadzieję!

Oscary 2020 transmisja tv: gdzie obejrzeć?

Oscary 2020 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 9 na 10  lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek. W tym roku szanse na Oscara ma polski film  „Boże Ciało", produkcja Aurum Film w koprodukcji z Canal+.