Timothée Chalamet to jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego kina. Bo choć ma dopiero 24-lata na koncie kilka znaczących ról. Jeszcze całkiem niedawno można go było oglądać w roli Gatsby'ego Wallace'a w filmie „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” Woody'ego Allena. Teraz wciela się w Lauriego Laurence'a w „Małych kobietkach”. I to właśnie w związku ze swoim udziałem w tym ostatnim filmie, w niedzielę 9 stycznia 2020 roku znalazł się na 92. gali rozdania Oscarów. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pojawił się... w nieodpowiednim stroju.

Oscary 2020: Kreacje gwiazd. Które wzbudziły najwięcej emocji? >>>

Oscary 2020: Jaki dress code obowiązuje na Oscarach?

Jak widać buntownicza natura budzi się w nim nie tylko, kiedy gra, ale i w prawdziwym życiu. Timothée Chalamet, ubierając się na Oscary 2020, postanowił zignorować zasady obowiązującego dress code'u. A jaki obowiązuje podczas oscarowej gali? Już wyjaśniamy. Na tak ważną uroczystość należy ubrać się w stylu black tie, co w przypadku mężczyzn oznacza konieczność założenia smokingu (ewentualnie ciemnego garnituru, jeżeli na zaproszeniu widnieje adnotacja: optional), białej koszuli z łamanym kołnierzykiem, lakierowanych półbutów i muszki.

Oscary 2020: Timothée Chalamet złamał zasady obowiązującego dress code'u! W co się ubrał?

Timothée Chalamet postanowił jednak zaszaleć i nie dość, że nie założył muszki, to zrezygnował także z krawata. Nie założył smokingu ani nawet marynarki i na galę rozdania Oscarów 2020 przyszedł w granatowy zestaw składający się z eleganckich spodni i... kurtki bomberki! Ekstrawagancki strój wyszedł spod igły Prady, a Chalamet dodatkowo nadał mu oryginalności, przypinając do kurtki zdobną broszkę od Cartiera. I najwyraźniej czuł się w nim doskonale. Inaczej nie odważyłby się tak bardzo zwracać na siebie uwagi jak na czerwonym dywanie, kiedy na ściance zaskoczył Margot Robbie, pozując wspólnie z nią do zdjęć. Co dokładnie zrobił? Zobaczcie sami, zwłaszcza, że to jeden z najgorętszych momentów tegorocznej gali oscarowej. 

5 trendów z czerwonego dywanu, które będą ultrapopularne wiosną >>>