Nominowana do Oscara piosenkarka otworzyła show poruszającym wykonaniem utworu „Be Alive” (z filmu „Król Richard”), który został nagrany w Compton w Kalifornii, gdzie Serena i Venus Williams doskonaliły swoje umiejętności tenisowe. Beyonce przykuła uwagę widzów i widzek nie tylko za sprawą talentu wokalnego, ale również niezwykłej scenografii i kostiumów.

Utrzymany w limonkowym kolorze klip był dopracowany pod każdym względem. Ukryte w nim easter eggi nie umknęły jednak uwadze fanów i fanek, którzy od razu wypatrzyli masę szczegółów, które bez wątpienia nie były dziełem przypadku i wielokrotnie nawiązywały do mistrzyń tenisa.

Oscarowy występ Beyonce – Miejsce występu Beyonce

Podczas otwarcia 94. ceremonii rozdania Oscarów piosenkarka nie wystąpiła w Dolby Theatre w Hollywood, ale na rodzinnych kortach tenisowych Venus i Sereny Williams w dzielnicy Compton w Los Angeles. Mistrzynie tenisa przedstawiły ją na początku koncertu.

Oscarowy występ Beyonce – Limonowy klip Beyonce

Kiedy zaczynamy oglądać oscarowy performance Beyonce, to mamy jedynie zapowiedź limonkowej eksplozji, która następuje chwilę później. Ze strojów kolor przenosi się na każdy możliwy element. Wszechobecna limonka atakuje nas, a z uwagi na miejsce, którym jest kort, przywodzi na myśl konkretne skojarzenie – piłeczkę tenisową. Intensywny odcień zielonego koloru stanowi tło, pokrywa stylizacje wokalistki i towarzyszących jej artystek i artystów. Nawet skrzypce i harfa w tym klipie są limonkowe.

Oscarowy występ Beyonce – Ukłon w stronę Compton Cowboys

Klip rozpoczyna ujęcie, na którym młodzi ludzie zmierzają na kort tenisowy. Największą uwagę zwracają dwie czarnoskóre tenisistki z rakietami, które są jak Serena i Venus Williams, a także trzecia kobieta, która jedzie na koniu, co prawdopodobnie odnosi się do Kowbojów z Compton. Compton Cowboys to grupa przyjaciół z dzieciństwa, którzy wykorzystują jazdę konną i kulturę jeździecką, aby wywierać pozytywny wpływ na młodzież w miastach i zwalczać negatywne stereotypy na temat Afroamerykanów w mieście Compton w Los Angeles.

Oscarowy występ Beyonce – Warkocze

Poza strojami inspirowanymi tenisem, wiele osób występujących na korcie z Beyoncé miało warkocze z koralikami. Za wyborem właśnie takiej fryzury kryje się bez wątpienia konkretna historia związana z mistrzyniami tego sportu. Charakterystyczne warkoczyki sióstr Williams sprowadzały na nie ogromną krytykę w początkach ich kariery tenisowej.

Oscarowy występ Beyonce – Blue Ivy Cameo w oscarowym występie

U boku Beyonce wielokrotnie występowała już jej najstarsza córka. Blue Ivy Cameo nie zabrakło także w oscarowym klipie. Dziesięcioletnia dziewczynka uśmiechała się do widzów i widzek, gdy występ dobiegał końca.

Zobacz także:

Oscarowy występ Beyonce – Muzyczna mieszanka

Beyonce utwór „Be Alive” zaprezentowała po swojemu. Dla spotęgowania efektu sięgnęła także po inne kawałki. Dzięki temu mogliśmy usłyszeć fragment z utworu „California LoveTupaca Shakura. Do tego, jeśli dobrze się wsłuchać, orkiestra zaraz po tym przeszła do akompaniamentu z utworu „Nuthin' but a 'G' ThangDr. Dre i Snoop Dogga.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.