Noc rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej bez wątpienia należy do najważniejszych wydarzeń w roku dla branży filmowej oraz entuzjastów i entuzjastek dobrego kina. I choć każdy z zapartym tchem czeka na ogłoszenie najlepszego filmu, aktora i aktorki minionego roku, niemałe poruszenie corocznie wywołuje również wydarzenie poprzedzające galę w kalifornijskim Dolby Theatre. Mowa o czerwonym (a w tym przypadku – beżowym) dywanie, na którym największe gwiazdy światowego kina prezentują swoje kreacje na wyjątkową (dla niektórych zwycięską) noc. 

Sandra Drzymalska na czerwonym dywanie

W Los Angeles kolejny rok z rzędu nie zabrakło polskiej reprezentacji. Podczas ubiegłorocznej gali pojawili się twórcy krótkometrażowego filmu aktorskiego „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka, wcześniej koprodukcji „Aidy” a w 2020 roku polskim akcentem był Jan Komasa z aktorami głośnego hitu „Boże Ciało” z Bartoszem Bielenią w roli głównej.

W tym roku do słonecznej Kalifornii wybrali się twórcy i twórczynie filmu „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, który nominowany jest w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Na czerwonym dywanie zachwyciła Sandra Drzymalska, która wystąpiła w kreacji Hermès. Aktorka pojawiła się w dopasowanej sukni z półgolfem z połyskującej tkaniny, która zaledwie dwa tygodnie temu zaprezentowana została w Paryżu podczas pokazu kolekcji francuskiego domu mody na sezon jesień-zima 2023.

Oscary 2023: stylizacje gwiazd na czerwonym dywanie

Nominowana za piosenkę „Applause” do filmu „Tell It Like a Woman” Sofia Carson pojawiła się w sukni Giambattista Valli oraz srebrnym naszyjniku z siedmioma ośmiokątnymi szmaragdami. Oscary 2023 nie mogły odbyć się również bez Allison Williams, która w tym roku poprowadziła ogłoszenie tegorocznych nominacji. Halle Bailey, o której głośno w kontekście najnowszej ekranizacji „Małej Syrenki” postawiła na turkusową, tiulową sukienkę. Florence Pugh zdecydowała się natomiast na awangardową kreację Valentino z haute couture jesień-zima 2022. Cate Blanchett wybrała za to szytą na miarę suknię domu mody Louis Vuitton, a Rihanna zachwyciła w projekcie Pietera Muliera dla domu mody Alaïa.

Pełną galerię stylizacji gwiazd znajdziecie poniżej. [GALERIA AKTUALIZOWANA NA BIEŻĄCO]