Oscary to nie tylko święto kina, ale i mody (najważniejsze chyba zaraz po Gali MET). Nie mniejsze zainteresowanie niż to, w czyje ręce trafiają statuetki Akademii Filmowej, budzą bowiem kreacje gwiazd, prezentowane na czerwonym dywanie. Niejednokrotnie planowane na długo przed samą imprezą i zamawiane u najznamienitszych projektantów. Nieprzyzwoicie drogie, spektakularne, piękne, a a czasem także kontrowersyjne. Dlatego nie mamy watpliwości, że i tegoroczna gala, która odbywa się w Los Angeles w nocy z 10 na 11 marca, przed ekrany telewizorów – komputerów – przyciągnie największych fanów mody. Jeśli i wy w wyszukiwarkę wpisaliście i wpisałyście hasło: Oscary 2024 stylizacje, nie mogliście i nie mogłyście trafić lepiej W naszej galerii (u dołu) znajdziecie bowiem najpiękniejsze kreacje gwiazd. Sprawdźcie, co podczas Oscarów 2024 miały na sobie: Margot Robbie, Emma Stone, Carrey Mulligan i inne aktorki i aktorzy, którzy pojawili się w w Dolby Theater w Los Angeles, gdzie odbywa się wydarzenie. Zobaczcie i... zachwyćcie się!

Oscary 2024: stylizacje pierwszych gości

Jendą z pierwszych gosciń Oscarów 2024, która zwróciła naszą uwagę za sprawą swojej kreacji była Julianne Hough, tancerka znana z amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami”. Na czerwonym dywanie pojawiła się w prostej białej sukni ze złotym topem. Minimalistyczna biżuteria i modny bob dopełniły look. Na czerń postawiła zaś Vanessa Hudgens, która nieprzypadkowo założyła dopasowaną do ciała suknię z trenem – gwiazda zakomunikowała w ten sposób, że spodziewa się dziecka (!), bo odważnie wyeksponowała ciążowe krągłości (gratulujemy!). Długie czarne kreacje – zarówno zabudowane, jak i odsłaniające ramiona – uznać można za trend tegorocznych Oscarów. Zdecydowały się na nie bowiem także inne gwiazdy: Eva Longoria, Jamie Lee Curtis, Rita Moreno czy nominowana za rolę w „Anatomii upadku” Sandra Huller, która postawiła na ekstrawagancką suknię domu mody Schiaparelli. Czarną maksi odważnie wyciętą na plecach założyła także Charlotte Kemp Muhl, pieśniarka, a prywatnie dziewczyna Seana Lennona (tak, syna Johna Lennona i Yoko Ono).

Najpiękniejsze stylizacje gwiazd na Oscarach 2024

Absolutnie olśniewająco wyglądała Anna Taylor-Joy, która na Oscary 2024 wybrała stylizację w srebrnym kolorze. Suknia od Diora zachwycała nie tylko księżycowym blaskiem, ale i rzeźbiarską fakturą. Nie mamy pewności, czy swoim strojem nie przyćmiła nominowanej do Oscara Emmy Stone, która na czerwonym dywanie pojawiła się w sukni z baskinką domu mody Louis Vuitton. Na blask i srebro postawiła również Emily Blunt, ale jej oscarowa sukienka wzbudziła niemałe kontrowersje. Żartowano, że nie podlega prawom grawitacji, bo była tak sztywna, że ramiączka zamiast miękko opadac na ramiona, unosiły się nad nimi.  Fashioniści i fashionistki z niecierpliwością czekali na Zendayę, która podczas ostatniej trasy promocyjnej „Diuny” szokowała futurystycznymi stylizacjami. Tym bardziej postawiła na coś bardziej klasycznego – różową sukienkę Armani Privé. Świetnie wyglądała także Catherine O'Hara. Filmowa mama Kevina zachwyciła dopasowaną cekinową sukienką w czarnym kolorze (i szerokim uśmiechem). Na Oscara zasłużyła z pewnością czarno-biała kreacja Carrey Mulligan. To projekt hiszpańskiego domu mody Balenciaga.

Oscary 2024: stylizacje męskie

Na czerwonym dywanie nie zabrakło też przystojniaków, takich jak Ryan Gosling, Matt Bomer czy Bradley Cooper. Doskonale ubrany był także Simu Liu, który postawił na kimonowy garnitur Fendi, ozdobiony dekoracyjną broszką. Nie mogło zabraknąć także Cilliana Murphy'ego. W końcu odtwórca głównej roli w filmie „Oppenheimer” walczył o statuetkę. I zresztą ją zdobył! Kto jeszcze wrócił do domu z nagrodą? Sprawdźcie wyniki Oscarów 2024.