Jessica Mercedes Kirschner

Ma 27 lat i jest influencerką oraz właścicielką marki Veclaim

Imprezę urodzinową urządziłam nad jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu, z którego pochodzę. Był dress code western i ognisko. Moja mama przygotowała dla nas sałatkę jarzynową i kiełbaski. Całą noc śpiewaliśmy piosenki przy ognisku i jedliśmy pyszności. Najlepiej pamiętam wszystkich swoich przyjaciół! Dostałam cudowne prezenty – fajne listy i wiersze z życzeniami, mnóstwo kwiatów i obraz karykaturę, który mam do dzisiaj. Osiemnastoletniej sobie powiedziałabym, żeby robić więcej zdjęć z tak ważnych uroczystości i być bardziej pewną siebie. Tej nocy to ja stałam za obiektywem i mama z trudem znalazła mi w albumie jedno jedyne zdjęcie, do którego średnio zapozowałam. Karykatura bardziej mi się podoba.

 

 

Ofelia Iga Krefft

Ma 25 lat, jest aktorką i piosenkarką

Miałam dwie osiemnastki – jedną dla rodziny, drugą dla znajomych. Ta druga była oczywiście bardziej szalona, bo w moim 40-metrowym mieszkaniu bawiło się 50 osób! Policja odwiedziła nas dwa razy, ale... zaśpiewała mi „Sto lat”! Najbardziej zapamiętałam prezent od mojej najlepszej przyjaciółki Ady – dostałam od niej białego królika Vincenta! Osiemnastoletniej sobie powiedziałabym: „Korzystaj, bo będziesz potwornie tęsknić za tym czasem”.

 

 

Zuza Kołodziejczyk

Ma 27 lat, jest modelką i propagatorką życia #lesswaste

Zobacz także:

Osiemnastkę obchodziłam 10 lat temu. Mam to szczęście, że mam siostrę bliźniaczkę, więc każde urodziny świętowałyśmy razem i tak robimy do dziś. Jesteśmy bardzo rodzinne – imprezę wyprawili nam rodzice, świętowałyśmy kameralnie – w gronie najbliższych. Nie czułam wtedy potrzeby robienia jakiejś szalonej osiemnastki dla znajomych. Rodzice i dziadkowie to był dla nas idealny skład, i to też się nie zmieniło. Pamiętam, że tego dnia obie chciałyśmy włożyć nasze ulubione sweterki, które widać na zdjęciu, i zjeść tort czekoladowy. Do dziś pamiętam jego smak. Osiemnastoletniej sobie radziłabym: „Ciesz się każdą chwilą, bądź wdzięczna za to, co dostajesz od losu, nie oczekuj niczego, pracuj mądrze, rób swoje, czyli to, co daje ci szczęście, i nie bój się życia”.

 

 

Więcej życzeń od gwiazd znajdziecie w majowym wydaniu Glamour (5/2021), które już jest w sprzedaży!