To już 9. edycja rankingu przygotowana przez Jasona Hunta. Znajdziecie w nim złotą, srebrną i brązową dziesiątkę najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, a także galerię wschodzących gwiazd blogosfery. 

"Ten ranking porządkuje blogosferę, pokazuje, kto się w niej liczy, i jest podpowiedzią, na kogo warto zwracać uwagę przy współpracach komercyjnych" - czytamy w oficjalnym raporcie przygotowanym przez Jasona Hunta.

Jakie są kryteria rankingu?

Jason Hunt wybiera wpływowych blogerów, którzy w danym roku swoim działaniem wywarli ogromny wpływ na polską blogosferę. Jak sam twierdzi, nie bierze pod uwagę najlepszych czy najlepiej piszących. Przy wyborze blogerów skupia się na następujących kryteriach: osobowość, obecność w mediach tradycyjnych, działalność wokół swojej marki czy liczbę cytowań danej osoby.

ZOBACZCIE, ILE WARCI SĄ POLSCY BLOGERZY >>>

"Ranking blogerów to nie jest lista najlepszych. Mogę to porównać do Oscarów. Oscary zawsze dostaje się za role w filmach poprzedzających rok nominacji. To, że dany aktor w danym roku nie otrzymał Oscara, w żaden sposób nie świadczy o jego talencie. Po prostu ktoś inny miał na koncie lepsze role" - komentuje Jason Hunt.

W taki sposób powstał ranking, który zawiera przede wszystkim złotą, srebrną i brązową dziesiątkę najbardziej wpływowych blogerów w Polsce. 

ZOBACZCIE, KTO ZNALAZŁ SIĘ W RANKINGU NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW 2016 ROKU >>>

Debiuty!

Zobacz także:

W złotej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów w Polsce debiutuje Magda Kogut-Wałęcka (autorka bloga szczesliva.pl), a także duet Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk (autorzy boga busemprzezswiat.pl).

W srebrnej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów w Polsce debiutuje Agata Aleksandrowicz (hafija.pl), Dagmara Hicks (calareszta.pl), Joanna Pachla (wyrwanezkontekstu.pl).